top of page

Конспекти урок.Українська мова. 

1 клас (ЗПР)

Урок 6-7. 

Тема: Звуки і букви. Тверді та м’які приголосні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 6-7.
Тема. Приголосні звуки. Тверді та м’які приголосні звуки. 
Мета. Удосконалити знання  про приголосні звуки, вчити розрізняти тверді та м’які приголосні звуки, вчити робити звуко-буквений аналіз слів, склада-ти речення за малюнком, складати схеми речень, списувати з друкованого тексту; розвивати кмітливість, мислення, поповнювати словниковий запас дітей;    виховувати любов до природи, прагнення каліграфічно та охайно писати у зошиті.
Обладнання. Плакат з девізом уроку, «будиночки» з буквами, сюжетний малюнок.
Хід уроку

І. Організаційна частина
Холодно зараз в лісах і полях,
Холодно зайчикам, лисичкам, птахам.
Затишно, тепло в класі у нас.
Доброго дня Вам, вітаємо Вас.
-    Сьогодні у нас незвичайний урок, 
Сьогодні ми зробимо ще один крок.
В країну чудову й збагачену мову.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.    Відгадайте загадку.
В зеленім лісі побував якийсь художник
І поволі, дерева перефарбував у золотисто-жовтий колір.
-    Ти хто такий? – я здивувавсь.
-    Чому тебе не бачив досі?
-    То придивився, - хтось озвавсь
І ти тоді побачиш ……….(осінь).
-    Так, це осінь. (Вивішую зображення дівчини Осінь)
-    Які букви ми відшукали і вставили? (Буки, що позначають приголос-ні звуки)


ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.    Оголошення теми, мети уроку
2.    Отож сьогодні ми повторимо букви, що позначають приголосні зву-ки, будемо розрізняти тверді та м’які приголосні. 
3.    Хвилинка каліграфії.
-    У ваших зошитах є з’єднання букв ве , тр.(Написання на дошці вчи-телем з поясненням. Відзначення кращих робіт.)
4.    Робота з «будиночками» для букв
-    Погляньте на дошку і скажіть, хто живе у цих казкових будиночках? (Букви)
-    Які букви знаходяться у червоному будиночку? (голосні )
-    Які букви знаходяться у синьому будиночку? (приголосні )
-    А в маленькому окремому? (м’який знак)
-    Чому? (Бо він не позначає звука)
-    Відкриємо деякі віконечка у синьому будиночку та запишемо ці бук-ви. (Діти по черзі відкривають віконечка, пояснюють співвідношення букви і звука та записують велику і малу прописні букви)
-    Молодці, ви чудово виконали це завдання.
5.    Звуко-буквений аналіз слова
Давайте виконаємо звуко-буквений аналіз  слова      
 [ .  - . =] – ОСІНЬ – 4 зв., 5 б.  
6.    Фізкультхвилинка
Раз, два, три
Руки вгору підняли,
Опустили низько
Підійшли до парти близько.
-    Ви сьогодні працювали?
-    Так.
-    Нові вправи ви писали?
-    Так.
-    Ви лінились?
-    Ні.
-    Ви трудились?
-    Так.
-    Дуже, діти, ви стомились?
-    Ні.
-    А тепер скоріш сідайте,
Працювати починайте.
7.    Складання речення за малюнком (Показую малюнок)
-    Погляньте на малюнок. Що ви бачите? Складіть речення. (Слухаємо 2-3 речення) 
-    Яке сподобалося найбільше? Давайте його запишемо.
-    Підкресліть у реченні всі букви, що позначають приголосні звуки. Поясніть, які це приголосні: тверді чи м’які?  
-    Які  букви пом’якшують приголосні? (ь, і, я, ю, є) 
-    Побудуйте схему цього речення?
8.    Робота з підручником «Українська мова. Післябукварна части-на» (с. 6, впр.3)
Місто, мости, зірка, зоря, сік, сон, ліс, липа.
-    Запишіть ці слова у зошит.
-    В яких словах є  м’який приголосний звук? Підкресліть.
ІV. Підсумок  уроку
- Діти, ви молодці, добре працювали. Дякую всім вам за роботу на уроці.


 

bottom of page