

Конспекти урок.Українська мова.
1 клас (ЗПР)
Урок 4-5.
Тема: Звуки і букви. Голосні та приголосні звуки.
Урок 4-5.
Тема: Звуки і букви. Голосні та приголосні звуки.
Мета: систематизувати знання учнів про приголосні звуки; удосконалювати навички правильної їх вимови, каліграфічного письма; поповнювати активний словниковий запас учнів; формувати навички читання слів та речень; розвивати увагу, логічне мислення, мовлення учнів; виховувати у дітей старанність, охайність.
Обладнання: картки для оцінювання роботи на уроці, робочий зошит.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Повторення вивченого про звуки і букви
Фронтальне опитування
— Які є форми мовлення?
— З чого складається мовлення?
— З чого складається речення?
— Як починаємо писати речення?
— Які знаки можуть стояти у кінці речень?
— Як пишуться слова в реченнях?
— З чого складаються слова?
— Якими є звуки за звучанням?
— Скільки є голосних звуків?
— Якими можуть бути приголосні звуки?
— Чим позначаємо звуки на письмі?
2. Каліграфічна хвилинка. Робота у зошиті
Письмо великих букв Л, А, М, Г, П, Т, Б, Ґ.
(Учні розглядають зразки букв, називають однакові елементи.)
— Доберіть слова, які б починалися цими літерами. Запишіть
III. Повідомлення теми і завдань уроку
IV. Повторення вивченого матеріалу
— На нашому шляху — звуковий ліс.
Завдання 1. Доповніть ряд буквами, що позначають приголосні звуки: в, б, ж, р,…
1. Конкурс на кращого скоромовця
Читання скоромовки з дошки «луною» за вчителем, поступово прискорюючи темп.
Ніс сміхунчик сміху міх,
Сміх розсипався на сніг.
Фізкультхвилинка
Завдання 2.
1. Робота в підручнику (завдання 1 ст.6).
Прочитайте кожну другу букву.
2. Робота над віршем (завдання 2 ст.6)
— Прочитайте вірш.
Спустили воду у ставку, заквакала жабка:
- Полюбить хто брудну таку?
Помити ніде й лапку.
— Зробіть звуко-буквений розбір виділеного слова (жабка).
Завдання 3
— Запишіть слова — назви птахів.
_а_і_а, аоо, ооа
— Хто з цих птахів зимуватиме удома?
V. Узагальнення вивченого матеріалу
Діти повинні назвати приголосні звуки й розселити їх у будиночки, залежно від їхньої характеристики: голосні — приголосні.
Хто, хустина, пора.
— На які дві групи поділяються всі звуки в українській мові? (Голосні, приголосні)
— Яка з цих груп більша, а яка — менша? (Приголосних більше, голосних менше.)
— Скільки приголосних звуків у нашій мові?
VI. Підсумок уроку
Діти оцінюють свої знання картками.
— Що сподобалося на уроці?
— Над чим працювали?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
