top of page

Конспекти урок.Українська мова. 

1 клас (ЗПР)

Урок 8. 

Тема: Алфавіт. Звуки мовлення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема. Алфавіт. Звуки мовлення. 
Мета: повторити з учнями алфавіт, алфавітні назви букв, закріпити знання учнів про звуки мовлення та позначення їх буквами; продовжувати роботу над каліграфією, правильним буквоз’єднанням; збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мовлення, спостережливість, навички виразного читання; розвивати вміння слухати; виховувати у дітей охайність на письмі, чуйність, уважність, доброту, почуття дружби й товариськості.
Обладнання: каса букв, алфавіт, предметні малюнки, вірші, робочий зошит.

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Каліграфічна хвилинка 
2. Гра «Допоможи слову»
— До складу потрібно додати один або кілька складів, щоб утворилося слово.
Са- Мо- Ру-
III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Щоб дізнатися, про що йтиметься на уроці, треба відгадати загадку.
• Коли хочеш ти читати,
То мене повинен знати.
А коли мене не знаєш,
То нічого не вгадаєш. (Алфавіт)
— Сьогодні нас запросили до міста Алфавіту. Там нас вже чекають наші друзі, а хто саме, ви зараз побачите.
Веселе місто Алфавіт,
В нім кожне слово — цілий світ,
В нім кожна літера жива —
З ним складаються слова.
Літери, шикуйтесь в ряд!
Починаємо парад!
IV. Повторення вивченого матеріалу
— А ось і вони — БУКВИ! Давайте пригадаємо, як їх звати.
1. Робота з українським алфавітом
Завдання 1. Прочитайте назви літер. Намагайтесь запам’ятати їх порядок.
 
2. Робота в підручнику. (ст.5)
Вставте букви. Запишіть слова.
 
 - Які букви та звуки ми з вами тільки що повторили?
Фізкультхвилинка
3. Кросворд «Ромашка»
1) Вдень мовчить, вночі гарчить,
Хто до господаря йде — знати дає. (Собака)
2) Має славу торохтійки і відомої злодійки.
Там, де з’явиться,— умить тиша в зарості біжить.
Хто це? Що воно таке?
Хто скрекоче «скре-ке-ке»? (Сорока)
3) На колір — сірувата,
на вдачу — хитрувата.
«Кар-р-р»,— гукає,
курчат лякає. (Ворона)
4) По пеньочку пострибаю —
вмить на друзки порубаю. (Сокира)
5) Гострі зуби у кота, відкусив він їй хвоста.
А вона йому на те:
— Завтра хвіст мій відросте. (Ящірка)
6) Біле поле, чорне насіння;
хто його вміє, той розуміє,
Хто його знає, той позбирає. (Книжка)
7) У червоних чобітках, в білому халаті,
Навесні він прилетів і сидить на хаті. (Лелека)
8) У вінку зеленолистім, у червоному намисті
Заглядається у воду на свою чудову вроду. (Калина)
 — Давайте пригадаємо, як поєднується з іншими літерами мала буква а.
4. Поєднання букви а
— Розгляньте, як поєднані літери. (Діти повторюють назви поєднань.)
 V. Узагальнення вивченого матеріалу
— Мешканці міста хочуть перевірити, чи добре ви знаєте їх порядок в алфавіті.
1. Навчальна гра «Назви сусідів»
Учитель називає літеру, учні називають її «сусідів».
3. «Торбинка запитань»
— З якої букви починається алфавіт?
— Якою буквою закінчується?
— Які букви позначають голосні звуки?
VI. Підсумок уроку
— Ось і завершується наша подорож країною Алфавіт. Ми ще не один раз будемо зустрічатися з її мешканцями — буквами, що живуть, як одна дружна сім’я.

bottom of page