

Конспекти урок.Українська мова.
1 клас (ЗПР)
Урок 20.
Тема: Слова у яких букви я, ю є, і позначають м’якість приголосних звуків.
Урок 20.
Тема: Слова у яких букви я, ю є, і позначають м’якість приголосних звуків.
Мета: поглибити знання учнів про способи позначення на письмі м’якості приголосних звуків; виробляти навички правильної вимови й написання слів із м’якими приголосними; розвивати логічне мислення, уважність
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, картки
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
- Сьогодні ми систематизуємо та узагальнимо ваші знання про тверді та м'які
приголосні звуки, а також про позначення м'якості приголосних м'яким знаком(ь) перед “о”. Повторимо, що ми вчили на попередніх уроках.
1. Хвилинка каліграфії.
Я є ю ля нє тю ся ня
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Звукова модель.( Ст.4 завд.1 «Мовленятко»)
Із слова починається людина,
із мови починається мій рід.
Моя ласкава, мамина, єдина –
Щебече соловейком на весь світ.
Який звук [л] в виділених словах?
IV. Опрацювання навчального матеріалу.
1. Слово вчителя.
Позначення м’якості приголосних на письмі літерами ь, і, є, ю, я.
Звук і буква — два різних поняття, хоча тісно пов’язаних між собою. Звук ми чуємо, букву — бачимо, тобто сприймаємо візуально.
В українській мові м’якість приголосних на письмі позначають:
— буквою ь (м’який знак): тиждень, льон;
— буквами є, ю, я, коли вони стоять після м’якого приголосного: синє, людина, подяка;
— буквою і: конвалія, лід.
2. Робота в друкованому зошиті. ( Ст.5 завд.5 «Мовленятко»)
Утворіть слова за зразком.
V. Закріплення знань, умінь і навичок
Робота біля дошки й у зошитах. ( Ст.4 завд.3 «Мовленятко»)
Вставте пропущені букви.
Л…бов, завір…ха, ал…та, водиц…, порос…
VІ. Підсумок уроку.
- Що нового взнали на уроці?
- Чи збулись ваші очікування?
— Назвіть літери, за допомогою яких на письмі передається м’якість або пом’якшення приголосних. Наведіть приклади.
Веселий
світ
Веселкового
класу!
