top of page

Конспекти урок.Українська мова. 

1 клас (ЗПР)

Урок 21. 

Тема: Слова у яких букви я, ю є, і позначають м’якість приголосних звуків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 21.
Тема: Слова у яких букви я, ю є, і позначають  м’якість приголосних звуків.
Мета: поглибити знання учнів про способи позначення на письмі м’якості приголосних звуків; виробляти навички правильної вимови й написання слів із м’якими приголосними; розвивати логічне мислення, уважність
Обладнання: друкований зошит, дидактичний матеріал, картки

 

Хід уроку

 

 І.   Організація класу до уроку.
ІІ.  Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку
Спостереження над мовним матеріалом. (ст.5 завд.4)
Прочитайте текст. Позначте звуки у слові земля. 
Земля прокинулася від зимового сну. Зацвіли весняні квіти.
ІІІ.  Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
1.   Слово вчителя.
1)   Позначення м’якості приголосних на письмі літерами ь, і, є, ю, я.
Звук і буква — два різних поняття, хоча тісно пов’язаних між собою. Звук ми чуємо, букву — бачимо, тобто сприймаємо візуально.
В українській мові м’якість приголосних на письмі позначають:
— буквою ь (м’який знак): тиждень, льон;
— буквами є, ю, я, коли вони стоять після м’якого приголосного: синє, людина, подяка;
— буквою і: конвалія, лід.
IV.  Закріплення знань, умінь і навичок
 Робота біля дошки й у зошитах. (ст.4 завд.2)
Запишіть слова. Підкресліть пом’якшені приголосні.
Зоя, дятел, годує, синє, стою, тюбик.
Фізхвилинка
 VI.  Підсумок уроку
1.   Завдання учням.
Відгадайте загадки. Поясніть значення я, ю є, і  у відгадці.
1)   Тоненьке, кругленьке, серце чорненьке, хто на його слід погляне, думку його взнає.
(Олівець.)
2)   Я на інших геть не схожий;
Кучерявий та пригожий.
Постелю під голе віття
Фіолетове суцвіття.
(Ряст.)
3)   Хто ходить на голові, а ногами держиться?
(Цвях у підошві взуття.)
2.   Заключна бесіда.
— Назвіть літери, за допомогою яких на письмі передається м’якість або пом’якшення приголосних. Наведіть приклади.

 

bottom of page