top of page

Конспекти урок.Українська мова. 

1 клас (ЗПР)

Урок 17. 

Тема: Букви г ("ге"), ґ ("ґе"). Розвиток зв’язного мовлення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 17.
Тема: Букви г ("ге"), ґ ("ґе"). Розвиток зв’язного мовлення.
Мета: закріпити й активізувати знання учнів про букви г ("ге"), ґ ("ґе"), їх звукові значення, вчити дітей складати словосполучення за малюнком; удосконалювати вміння учнів писати під диктовку з коментуванням; розвивати зв'язне мовлення; збагачувати словниковий запас першокласників; удосконалювати вміння складати звукові схеми слів, визначати склади, наголос; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги, інтерес до знання; продовжити роботу над каліграфією, над правильним буквоз'єднанням; виховувати охайність при письмі.
Обладнання: Підручник М.Д. Захарійчук. Українська мова. 1 клас: Післябукварна частина. - К.: Грамота, 2012., лист Русалоньки, портрет Русалоньки, предметні малюнки, робочий зошит.

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент. Вступне слово вчителя
II. Повідомлення теми та завдань уроку
- Діти, ми отримали незвичайний лист від Русалоньки. Подивимось, що вона нам написала?
Добрий день, дітки! Це я, Русалонька. Живу я на морському дні. І так мені тут сумно: навкруги тільки вода та різні морські тварини. Допоможіть мені, дітки, Водяника умовити, щоб відпустив мене погуляти!
- Діти, Русалонька звертається до нас за допомогою. Спробуємо їй допомогти? А як же потрапити на морське дно? Треба уявити себе якоюсь твариною і заплющити очі. Щоб Водяник відпустив Русалоньку, нам треба виконати його завдання.
III. Актуалізація опорних знань учнів
1 Повторення правила сидіння за партою
- От і перше завдання. Але, щоб гарно виконати його, потрібно пригадати правила сидіння за партою.
- Зараз ми пригадаємо, як писати букви г ("ге"), ґ ("ґе").
- Які звуки вони позначають на письмі?
- Дайте характеристику цим звукам.
- Щоб гарно написати, треба пальчики розім'яти.
2 Каліграфічна хвилинка 
Аґ аґрус 
- Які ще слова із цим звуком ви знаєте?
3 Робота з підручником. Вилучіть зайве слово в кожному рядку. (завд.2 ст.16)
Береза, верба, аґрус, тополя.
Черевики, чоботи, ґазда, босоніжки.
Бджола, комар, оса, ґава.
Просо, рис, гриби, овес.
- З якими буквами найчастіше ці слова? ( слова з буквами г ("ге"), ґ ("ґе").
За кожне виконане завдання, вчитель видає дітям частини портрета Русалоньки.
IV. Повторення вивченого матеріалу
1 Робота над темою уроку
Спостереження за вимовою звуків [г], [ґ].
- Якщо ви були уважними на каліграфічній хвилинці, ви з легкістю дасте відповіді на такі питання.
- Які букви найчастіше зустрічалися в каліграфічній хвилинці?
- Давайте вимовимо звуки [г], [ґ].
- Чим вони відмінні? Дайте характеристику цим звукам.
2 Прочитайте пари слів. Розрізняйте звуки [г], [ґ]
Ґречний - гречна ґрати - гратися
ґанок - Ганна ґульки - гульки
Ґречний - шанобливий, ввічливий, чемний.
 Фізкультхвилинка
4 Зробіть звуко-буквений аналіз слів.
Ґанок
 гриби
5 На місці пропущених літер вставте г ("ге") або ґ ("ґе") (завдання 1 ст.16)
 
V. Узагальнення вивченого матеріалу
З Робота над темою уроку
- Прочитайте текст. Про що він?
ЯК НАРОДИВСЯ ҐУДЗИК
Ґудзик прийшов до нас із давніх-давен. Слово ґудз означало вузол або ґуля. Ґудзи робили із шнурочків. Ними зав'язували одяг. Згодом ґудзи стали пришивати до одягу і називали їх ґудзиками. Виготовляють ґудзики із дерева, металу й пластмаси.
- Про що йдеться у тексті?
- Із чого спочатку робили ґудзи?
- Із чого зараз виготовляють ґудзики?
VI. Підсумок уроку
- Молодці! Виконали всі завдання! (Діти разом з учителем складають портрет Русалоньки.)
Русалонька. Дякую вам, діти, що ви виконали всі завдання дідуся Водяника. Тепер я зможу виходити на берег гуляти. А за те, що ви мені допомогли, я хочу вам подарувати ось ці морські зірочки, щоб вони нагадували вам про мене.

bottom of page