top of page

Конспекти урок.Українська мова. 

1 клас (ЗПР)

Урок 18. 

Тема: Позначення м'якості приголосних перед О знаком м’якшення (Ь). Перенос слів із Ь.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Урок 18.
Тема. Позначення м'якості приголосних перед О знаком м’якшення (Ь). Перенос слів із Ь.                                        

Мета. Виробляти в учнів навички літературної вимови і правильного написання слів із м'якими приголосними звуками, які пом’якшує знак м’якшення; вчити позначати м'якість приголосних перед [o]; розвивати усне й писемне мовлення учнів; поглиблювати знання учнів про текст, речення, виховувати любов до рідного краю.
Обладнання. Картки із зашифрованими словами, картки для групової роботи, картки для парної роботи, ілюстрації, підручник «Післябукварик. 1 клас» / М. С. Вашуленко, В. О. Науменко, М. Д. Захарійчук. — К. : Літера ЛТД, 2012, друкований зошит.


Хід уроку

 

I.    Організація класу до уроку.
Всі почули ми дзвінок
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Тож і ми часу не гаймо
Наш урок розпочинаймо.
 ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
1.    Гра “Роз'єднай слова”. 
- Тема нашого уроку записана на дошці, щоб прочитати її потрібно правильно    
роз'єднати слова.    
Позначення  м'якості приголосних м'яким знаком(ь) перед “о”.
- Сьогодні ми систематизуємо та узагальнимо ваші знання про тверді та м'які 
приголосні звуки. Повторимо, що ми вчили на попередніх уроках. 
Хвилинка каліграфії.
Ль парасолька ьк
ІІІ.  Актуалізація опорних знань учнів.
1.    Послухайте казку.
Дід осінник
У темному лісі живе дід Осінник. Спить на сухому листі й сторожно прислухається до пташиного співу. Як тільки почує сумну журавлину пісню – курли-курли – підводиться й каже:- Прийшла моя година. Відлітають до теплого краю журавлі. Виходить з лісу дід Осінник – сивий, у сірому дощовику. Де пройде, там листя жовтіє й опадає на землю. Виходить на узлісся, сідає, прихиляється до дуба й тихо-тихо щось мугиче. Це не пісня, а осінній вітер… Коли дід співає, його борода росте, розвівається за вітром. Ось вона вже простяглась луками. Посіріли луки.
2.    В мене є картки на яких зашифровані назви місяців цієї чудової пори року. 
Розшифруйте їх і запишіть у зошит.
Ключ: вересень, жовтень, листопад.
-    Скільки в цих словах букв? А звуків?
-    Чому? (Тому, що м'який знак це буква, а не звук).
-    Який м'який знак пишеться в цих словах? (“Закритий”).
Яку роль виконує м'який знак? (Позначає на письмі м'якість попереднього приголосного звука).
Фізкультхвилинка.
IV.    Опрацювання навчального матеріалу.
1.    Робота з підручником. Ст.28 завд.1 (Післябукварна частина)
Звуко-буквений аналіз.
На дубі сидів – 
Картузик надів,
З дуба впав  - 
І картузик спав.
Зробіть звуко-буквений аналіз слова відгадки.
2.    Робота з текстом. Завд.3 ст.30 (Післябукварна частина)
-    Прочитайте виділені слова. Назвіть в них кількість букв і звуків. 
-    Як позначається м'якість приголосного перед О.
3.    Опрацювання правила.
V.    Узагальнення та систематизація набутих знань.
1.    Хвилинка релаксації.
Заплющить очі. Уявіть погожий літній день. Приємно дме вітерець. Небо синє-синє. Ви стоїте на полі серед чудових квітів. Це цвіте льон. Торкніться його руками. Відчуваєте, як лоскочуть ваші рученята тендітні квіточки? Розплющить очі. (Демонстрація рослини льону).
2. Прочитай текст. Придумай до нього назву. С.48 (Мовленятко)
Зробіть звуко-буквений аналіз слів льон. Чому в цьому слові звуків менше ніж букв?
VІ.    Підсумок уроку.
-    Що нового взнали на уроці?
-    Чи збулись ваші очікування?
-    Якою літерою позначається м'якість приголосного перед звуком “о”?


 

bottom of page