

Конспекти урок.Українська мова.
1 клас (ЗПР)
Урок 43.
Тема: Текст. Розрізнення окремих речень і тексту.
Урок 43.
Тема: Текст. Розрізнення окремих речень і тексту.
Мета: Дати уявлення про текст; учити розрізняти групи окремих речень і текст; формувати поняття «заголовок тексту»; роз¬вивати зв’язне мовлення, каліграфічні навички; виховувати любов до природи.
Обладнання: ілюстрації, друкований зошит «Мовленятко», завдання на картках.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Всі почули ми дзвінок
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Тож і ми часу не гаймо
Наш урок розпочинаймо.
II. Мотивація навчальної діяльності
III. Опрацювання матеріалу уроку
1. Каліграфічна хвилинка
Пті ос із бе яс це
берізка кленок ясен
Берізка, кленок, ясен — це дерева.
— Напишіть з’єднання букв.
— Запишіть слова. Що вони означають? На яке питання відповідають?
2. Ознайомлення з новим матеріалом.
— Чи чули ви колись слово текст?
— Де ви його чули? Коли?
— Хто вимовляв це слово? В якій ситуації?
— Як ви думаєте, що воно означає?
1) Спостереження над мовним матеріалом.
— Послухайте дві групи речень. Порівняйте їх. Чим вони відрізняються?
І
Кішка — домашня тварина. У неї гострі кігті і пухнаста шубка. Кішка любить полювати на ми¬шей.
ІІ
Настала зима. Мишко прочитав цікаву книжку. З дерев облітає листя.
— Про кого йдеться в першій групі речень?
— Про що ми дізналися з другої групи?
— В якій групі речення пов’язані?
— Яку групу речень можна назвати текстом?
— Послухайте третю групу речень. Чи можна її назвати текстом? Чому?
Птахи відлетіли у вирій. Настала осінь. Сонце частіше ховається за хмари.
2) Робота з підручником.
— То коли групу речень можна назвати текстом?
— Перевірте себе, прочитавши правило.
— То які ознаки тексту треба запам’ятати?
1. Виконання вправи. (Завд.1 ст.40)
— Прочитайте групи речень. Яка з них є текстом? Чому?
IV. Фізкультхвилинка
Ми берізки і кленці,
В нас тоненькі стовбурці.
Ми в стрункі стаєм рядки,
Виправляємо гілки.
Ледь зіп’явшись з корінців,
Дістаєм до промінців.
Наші ніжні пагінці
Хиляться на вітерці
Вправо, вліво.
І весь сад
Нахиливсь вперед — назад.
V. Узагальнення і систематизація знань
1. Вправа 3, с. 40.
— Прочитайте речення. Чи становлять вони текст? Чому?
— Розташуйте і запишіть речення так, щоб вийшов текст.
VI.Підсумок уроку
— Які речення утворюють текст?
— Як вони повинні бути розміщені в тексті?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
