top of page

Конспекти урок.Українська мова. 

1 клас (ЗПР)

Урок 45-46. 

Тема: Заголовок, його відповідність змістові тексту. Підбір заголовкудо тексту та сюжетних малюнків. Визначення теми (про що йдеться в тексті за допомогою вчителя).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 45-46.

Тема уроку : Заголовок, його відповідність змістові тексту. Підбір  заголовку

до тексту та сюжетних малюнків. Визначення теми (про що йдеться в тексті

за допомогою вчителя).

Мета уроку: Вчити школярів добирати заголовки до текстів, встановлювати

їхню відповідність змісту того чи іншого тексту; розвивати усне мовлення,

творче мислення, вміння будувати зв’язні висловлювання.

Обладнання: ілюстрації, друкований зошит «Мовленятко».

 

Хід уроку

 

І Організаційний момент.

Починаємо урок,

Бо почули ми дзвінок.

Він за парти кличе нас.

До роботи, перший клас!

ІІ Актуалізація опорних знань учнів.

Мозковий штурм.

– Яку тему вивчаємо?

– Що таке текст?

– Як розміщені речення в тексті?

– Що можна дібрати до тексту?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

– Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над темою “Текст”. Будемо вправлятись у доборі заголовків до текстів.

Заголовок повинен відповідати змісту тексту, тобто, прочитавши заголовок, можна зрозуміти, про що йтиметься в тексті.

ІV. Осмислення нових знань.

1. Творча вправа.

– Прочитайте текст, записаний на дошці.

Настав (вечір, ранок, полудень). (Сховалося за обрій, стало серед неба, зійшло) сонечко.

2. Встановлення і вирішення проблеми.

– Про який час доби йдеться в тексті? Доведіть, що це ранок?

– Які слова в дужках є зайвими?

3. Запис тексту в зошити. Добір заголовка.

Ранок

Настав ранок. Зійшло сонечко.

4. Робота з підручником.

а) Добір заголовка до тексту. Вправа 2, ст. 40 .

б) Спишіть перше і останнє речення.

Фізкультхвилинка.

Руки на пояс ставимо всі,

Будем стрибати, мов горобці.

Скік вперед і скік назад,

Скік вперед і скік назад

Крильця вниз всі опустили

І на місці походили.

V. Узагальнення і систематизація знань.

1. Сприймання на слух текстів. Добір до них заголовків.

а) У саду росте вишня. Цій вишні вже десять років. Ще дідусь посадив її. На ній багато ягід. Ми любимо сидіти під вишнею.

б) Дятел усе життя проводить у лісі. На деревах він знаходить собі їжу. У дуплах дерев влаштовує своє гніздо. Основна їжа дятла – комахи.

в) У парку було багато лип і тополь. Ми пішли в ліс за грибами. У зоопарку діти бачили слона, бегемота, ведмедів.

2. Створення проблеми.

– Чому ви не змогли дібрати заголовок до третьої групи речень?

– Доведіть, що це не текст?

VІ. Підсумок уроку.

– Що ми вчилися робити на сьогоднішньому уроці?

– Чи сподобалось вам добирати заголовки до текстів?

– Чи завжди до тексту можна дібрати заголовок?

 

bottom of page