top of page

Конспекти урок.Українська мова. 

1 клас (ЗПР)

Урок 47-48. 

Тема: Заголовок, його відповідність змістові тексту. Підбір заголовкудо тексту та сюжетних малюнків.Повторення та узагальнення знань , набутих за семестр

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 47.
Тема уроку : Заголовок, його відповідність змістові тексту. Підбір  заголовку
до тексту та сюжетних малюнків.
Мета уроку: Вчити школярів добирати заголовки до текстів, встановлювати 
їхню відповідність змісту того чи іншого тексту; розвивати усне мовлення, 
творче мислення, вміння будувати зв’язні висловлювання.
Обладнання: ілюстрації, друкований зошит «Мовленятко».

 

Хід уроку


І Організаційний момент.
Всі почули ми дзвінок
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Тож і ми часу не гаймо
Наш урок розпочинаймо.
ІІ Актуалізація опорних знань учнів.
Мозковий штурм.
– Яку тему вивчаємо?
– Що таке текст?
– Як розміщені речення в тексті?
– Що можна дібрати до тексту?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
– Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над темою “Текст”. Будемо вправлятись у доборі заголовків до текстів.
Заголовок повинен відповідати змісту тексту, тобто, прочитавши заголовок, можна зрозуміти, про що йтиметься в тексті.
ІV. Осмислення нових знань.
1. Творча вправа.
– Прочитайте текст, записаний на дошці.
Дмитрик (ліг у ліжко, заснув, прокинувся). Швидко вмився, (пообідав, поснідав, повечеряв) і пішов до школи.
2. Встановлення і вирішення проблеми.
– Про кого йдеться в тексті? Доведіть, що про хлопчика?
– Яке із речень вам допомогло це зрозуміти?
– Які слова в дужках є зайвими?
3. Запис тексту в зошити.
Дмитрик прокинувся. Швидко вмився і пішов до школи.
4. Робота з підручником.
Добір заголовка до вірша. Вправа 4, ст. 41 .
Фізкультхвилинка.
Руки на пояс ставимо всі,
Будем стрибати, мов горобці.
Скік вперед і скік назад,
Скік вперед і скік назад
Крильця вниз всі опустили
І на місці походили.
V. Узагальнення і систематизація знань.
1. Сприймання на слух текстів. Добір до них заголовків.
а) Купила бабуся внукам хом’яка. Біленький, тепленький, з червоними очицями. Ротик – наче бантик. І такий уже спритний! Діти назвали його Хомкою.
б) Яке гарне місто Київ! У ньому багато садів і парків, широ¬ких вулиць, високих будинків, музеїв і пам'ятників. Під зем¬лею — казкові станції метро.в) У парку було багато лип і тополь. У магазині Наталці купили цукерок. Ми пішли до школи.
2. Створення проблеми.
– Чому ви не змогли дібрати заголовок до третьої групи речень?
– Доведіть, що це не текст?
VІ. Підсумок уроку.
– Що ми вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
– Чи сподобалось вам добирати заголовки до текстів?
– Чи завжди до тексту можна дібрати заголовок?


 

Вперед
bottom of page