

Конспекти урок.Українська мова.
1 клас (ЗПР)
Урок 38.
Тема: Вимова звуків [дз], [дз'], [дж]
Урок 38.
Тема: Вимова звуків [дз], [дз'], [дж]
Мета: удосконалювати вміння учнів вимовляти звуки [дз], [дж], навички каліграфічного письма, уміння виконувати звуко-буквений аналіз слів, складати речення за поданою схемою, розгадувати загадки; закріпити правопис словникових слів; формувати навички самоконтролю, вміння працювати у парах змінного складу; розвивати інтелектуальні здібності, охайність під час виконання письмових завдань; увагу, пам'ять, дрібну моторику руки; виховувати бажання пізнавати нове, бути освіченою людною.
Обладнання. Картки із зашифрованими словами, картки для групової роботи, картки для парної роботи, ілюстрації, підручник «Післябукварик. 1 клас» / М. С. Вашуленко, В. О. Науменко, М. Д. Захарійчук. — К. : Літера ЛТД, 2012, друкований зошит.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
- Ось і дзвоник пролунав
До уроку нас позвав.
Рідну мову ми вивчаємо,
ЇЇ любимо, не забуваємо!
Працюватимемо старанно.
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
II. Актуалізація опорних знань учнів
III. Повторення вивченого матеріалу
- З чого складаються слова? (Зі звуків)
- Які дві групи звуків є в нашій мові? (Голосні та приголосні)
- Чим голосні звуки відрізняються від приголосних? (Голосні звуки вимовляються без перешкод, а при вимові приголосних звуків є перешкоди: зуби, губи, язик.)
- Наведіть приклади голосних та приголосних звуків.
- Які букви позначають по два звуки?
- Яка буква не позначає звука?
- Які буквосполучення позначають один звук?
IV. Повідомлення теми і завдань уроку
- Сьогодні на уроці ми повторимо написання буквосполучень дз, дж. Згадаємо, які звуки вони позначають на письмі і як вимовляються.
V. Робота над темою уроку
1 Закріплення знань про вимову звуків [дз], [дз'], [дж]
2 Каліграфічна хвилинка
1) Письмо букв д, з, ж.
2) Письмо буквосполучень дз, дж.
3) Словникова робота. Повторення правопису словникових слів
- Згадайте, які словникові слова у своєму складі мають букво-сполучення дз, дж. (Бджола, джміль, дзиґа, дзвінок).
4) Робота з підручником.
Складіть слова і запишіть їх.
Фізкультхвилинка
5) Звуко-буквений аналіз
Відгадайте загадку. Зробіть звуко-буквений аналіз слова-відгадки.
Балерина закружляла на підлозі край стола,
Притомилася, упала і в коробку спать лягла. (Дзиґа)
VI. Узагальнення вивченого матеріалу
-
Прочитайте слова. Знайдіть ті, у яких не зустрічається буквосполучення дз, дж. Обведіть їх олівцем.
дзиґа дзеркало дзвоник
здоба родзинки бджола
вздовж джерело наждак
2. "Слова у слові"
- Відшукайте у слові дзвіночок нові слова. Запишіть їх. Віночок, дзвін, ніч, кіно, він, віз, вік.
VII. Підсумок уроку
- За чим ми спостерігали сьогодні на уроці? (За вимовою звуків [дз], [дз'], [дж])
- Що повторили?
- Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?
- Що вдалося виконати легко?
- Під час виконання яких вправ відчули труднощі?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
