top of page

Конспекти урок.Українська мова. 

1 клас (ЗПР)

Урок 37. 

Тема: Буква щ. Розвиток зв'язного мовлення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 37.
Тема: Буква щ. Розвиток зв'язного мовлення.
Мета: уточнити і закріпити знання учнів про букву щ і звуки, які вона позначає; розвивати вміння ділити слова на склади, виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати любов до природи.
Обладнання: ілюстрації, підручник «Післябукварик. 1 клас» / М. С. Вашуленко, В. О. Науменко, М. Д. Захарійчук. — К. : Літера ЛТД, 2012, друкований зошит.

 

Хід уроку


I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Всі почули ми дзвінок
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Тож і ми часу не гаймо
Наш урок розпочинаймо.
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Хвилинка каліграфії
Щщ ща ще щу щи 
Щиглик щедрий щирий
2.     Вправи на повторення
— Прочитайте вірш, чітко артикулюючи приголосні звуки. Поспотерігайте за роботою мовленнєвих органів (язика, губ, зубів) під час вимови приголосних звуків.
Сидить горобець на сосні.
Заснув і упав уві сні. 
Якби не упав уві сні — 
Сидів би він ще на сосні.
—  Замініть звук [ш] звукосполученням [шч]. Запишіть слова, що утворилися. Поставте наголос.
Пишу (пищу), шипучий (щипучий), шабель (щабель), ширити (щирити), плюш (плющ).
— Які слова незрозумілі?
III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— На сьогоднішньому уроці ви більше дізнаєтеся про букву щ та її звукове значення.
IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
 1.    Робота за підручником 
Завдання 1
— Прочитайте вірш. 
Сів крилатий хру.. на ку..  .
Розгойдав той ку.. хру..а,
Що аж впав той хру.. з ку..а.
Виразно вимовте слова, у яких є буква щ.
—Які звуки чуються на початку слоаа? Зробіть звукову схему цього слова хрущ.
— Буква щ завжди позначає два звуки [ш] та [ч].
Завдання 2. 
— Прочитайте текст «Спілкуймося красно». Про що ви дізналися з цього тексту?
—  Прочитайте заголовок до тексту.
— Спишіть останній абзац.
Фізкультхвилинка
V.     УЗАГАЛЬНЕННЯ И СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.     Творча робота
—  Щоб приготувати смачний салат, оберіть рядок, у якому слова розташовані в алфавітному порядку.
1)кріп, помідор, морква, огірок, цибуля;
2) кріп, цибуля, помідор, морква, огірок;
3) кріп, морква, огірок, помідор, цибуля;
2.     Розвиток мовлення
— Складіть опис слона за планом та опорними словами.
1) Яка це тварина?
2) Якого кольору в нього шерсть?
3) Які вуха?
4) Що є в нього особливого?
5) Які ноги?
6) Які очі?
7) Корисна ця тварина чи ні? Чим?
Слова для довідки: велика, сіра; схожі на величезне листя; довгий хобот; як стовпи; маленькі, але добрі-добрі.
VI.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які звуки позначає буква щ?

bottom of page