top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 24. 

Тема: Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження остачі та за малюнком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 24.

Тема: Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження остачі та за малюнком.

Мета: Продовжувати вчити складати приклади на дію віднімання, додавання, закріпити назви компонентів дії віднімання, розвивати навички каліграфічного письма.

Обладнання: лінійки, картки для групової роботи, презентація.                                                      

                                                  Хід уроку

 

I. Організація учнів до уроку.
 Уже дзвінок нам дав сигнал
 Працювати час настав,
 Тож і ми часу не гаймо,
 Роботу швидше починаймо.

II.                Оголошення теми і мети уроку.

-         Діти, сьогодні на уроці математики ми з вами будемо мандрувати,додавати, віднімати,вміло й чітко рахувати,щоб усе запам’ятати. А щоб усе запам’ятати  візьмемо з собою помічників: уважність і кмітливість,швидкість мислення, винахідливість і взаємодопомогу.

А девізом уроку будуть слова:
       Математика -  наука точна!
       Розум хазяїн в ній,
       Математику вивчай,
       Розум, пам'ять розвивай.

III. Актуалізація опорних знань.
- Погляньте,до нас на урок завітали гості,але серед них є одна незвична гостя. Хто вона?.

У садах,гаях блукає,
Жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль
Жде сестрицю білу в гості(Осінь)
 - Молодці!Осінь нас запрошує у гості до лісу. Ідемо!
До лісу сьогодні йдемо,поспішайте.
Увагу,фантазію не забувайте.
Бо ліс той казковий - герої нас ждуть.
А шлях туди “Сходами чисел” всі звуть.

§  Усна лічба. Математична розминка.
- Перед нами чарівні східці. Піднімаємося обережно вгору і лічимо у порядку зростання  від 1 до 10.
- А тепер обережно спускаємося, лічимо у порядку спадання від 8 до 2.
- Ой, нам потрібно перейти місток,а щоб його перейти давайте вставимо
пропущені числа: 0   1..  4  . 6..  9  10.
- Назвіть найменше натуральне число.
- Назвіть найбільше одноцифрове число.
- Назвіть найбільше число, яке ми з вами вивчили.
- Назвіть сусідів числа 2, 6.
- Яке число передує числу 4, 8?.
- Яке число іде за числом 5, 7.?
- Як називаються числа при додаванні?

IV. Робота над темою уроку.

§  Створення ігрової ситуації.

А погляньте на горбочку

Якісь дивні є листочки,
Вітер сильно повівав,
Їх з дерев повідривав.
- Складіть мені приклад. Перший доданок 4, другий доданок 2. Чому дорівнює сума?
- Далі,діти,ми ідемо математичною стежинкою. Вона нас привела на галявину.
Не зупинка,а дива!
Зветься діти Лісова.

А хто там?

Та це ж звірі. А що вони роблять восени? Давайте допоможемо звірятам.
Впораємося, якщо будемо кмітливими та уважними.(Малюнки їжачка,лисички,вовчика).

5+5=              2+  =7             8  2=10
6+2=              5+  =9             10  3=7
А ми з вами попрацюємо колективно і уважно і активно.
Допоможемо білочці до кожного грибочка знайти ніжку.
А у нас всі грибочки одинакові?

А який білочка не візьме грибочок?(Мухомор) А чому?
Фізкультхвилинка
                    Кружляє ніжно білий пух,
                    Міняє зайчик свій кожух,
                    Вдягає лиска рукавички,
                    Співають весело синички,
                    Ведмідь в барлозі вже дріма,
                    Бо в гості йде до нас зима.
- А що там дзюркоче? Та це ж озерце. А водичка така чиста. Це осінь пропонує вам озерце чистоти – хвилинку каліграфії з завданням.
Зошит свій я відкриваю
Та під нахилом кладу                   

Ручку я ось так тримаю
Сяду рівно, не зігнусь,

За роботу враз берусь!

§  Хвилинка каліграфії.

1.Скільки вушок у зайчика?
2.Скільки у вовка хвостів?
3.Скільки лапок у лисички?
4.Скільки пальців на руці?
5.Скільки у світлофора вогників?
6.Скільки у шестикутника сторін?
7.Скільки днів у тижні?
8.Скільки пальців на двох руках?
- Ось який гарний у нас цифровий струмочок. Перевіримо. У кого так? Молодці!
§  Робота з підручником.

1. Складання прикладів на віднімання за малюнками
- Як називаються компоненти при відніманні?
2.  Розв’язування задачі за малюнком на знаходження остачі.

Час додому вирушати
Краса яка, погляньте довкола                        

Ось і зупинка-

Наша рідна школа.
V. Підсумок уроку
 - Чи сподобався вам урок?
 - Що вам найбільше сподобалося?
 - Чого ви навчилися?
 - Коли вам було найважче?
 - Чи задоволені ви своєю працею?

 

 

 

 

 

bottom of page