top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 25. 

Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на зменшення (збільшення) числа на кілька одиниць та за малюнком.

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 25.

Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на зменшення (збільшення) числа на кілька одиниць та за малюнком.
Мета: на основі порівняння кількості предметів формувати в учнів розуміння різницевого порівняння чисел. Пояснити співвідношення «на скільки більше (менше)?»; закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 5; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до навчання.

 

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Віршовані задачі

• Ось летять до годівниці

Чотири подружки синиці.

П’ять пізніше прибуло.

Скільки всіх птахів було? (9)

• Сойка сливи обривала,

Штук десять десь зірвала.

Дві дала малим білчатам,

Три — пухнастим зайченятам.

Діти, сойці поможіть,

Решту слив ви полічіть. (5)

2. Усна лічба. Робота з числовим віялом

— Збільшіть на 5: 1; 4; 2; 5; 3.

— Зменшіть на 5: 6; 8; 10; 9; 7.

3. Математичний диктант

• Запишіть суму чисел 5 і 2; 6 і 3.

• 7 зменшити на 3; 10 мінус 2.

• Перший доданок 4, другий доданок 2. Чому дорівнює сума?

 

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота з індивідуальним матеріалом. Гра «Чарівні фігурки»

— Покладіть 6 жовтих кружечків. Покладіть 4 зелених.

— Скільки «зайвих» жовтих кружечків? Що можна сказати про жовті кружечки? (їх на 2 більше, ніж зелених.)

— Скільки зелених кружечків бракує, щоб їх стало стільки, скільки жовтих? Тоді, що можна сказати про зелені кружечки? (їх на 2 менше, ніж жовтих.)

Висновок. Якщо жовтих кружечків на 2 більше, ніж зелених, тоді зелених — на 2 менше, ніж жовтих.

— А тепер складемо задачу про ці кружечки.

2. Робота з набірним полотном

— Виставимо на набірному полотні 7 жовтих кружечків і 4 зелених. На скільки більше жовтих кружечків, ніж зелених? (На 3 більше)

— Яку дію треба виконати, щоб одержати 3? (7 - 4)

Висновок. Щоб дізнатися, на скільки одне число більше від другого, треба від більшого числа відняти менше.

— На скільки менше зелених кружечків, ніж жовтих? (На 3 менше)

— Яку дію треба виконати, щоб одержати 3? (7 - 4)

Висновок. Щоб дізнатися, на скільки одне число менше від другого, треба від більшого числа відняти менше.

3. Робота за підручником

Завдання 1

— Порівняйте кількість предметів на малюнках. Скільки блюдець? Скільки чашок? На скільки більше блюдець, ніж чашок?

— Скільки ложок? Скільки виделок? На скільки менше ложок, ніж виделок?

— Щоб дізнатися, на скільки одне число більше або менше за друге, треба від більшого числа відняти менше.

Завдання 2

— На скільки число 5 менше, ніж число 7; ніж число 3? Яку дію треба виконати? Складіть приклади.

Завдання 3

— На скільки число 10 більше, ніж число 5; ніж число 3. Яку дію треба виконати? Складіть приклади.

Завдання 4

— Поціль у мішечок. Скільки прикладів? Скільки сніжків?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра «Закінчіть речення»

10 більше від 4 на ..., бо ... - ... = ...

4 менше від 10 на ..., бо ... - ... = ...      

2. Гра «Так або не так?»

• 5 пальців на руці. (Так)

• 2 сигнали у світлофора. (Не так)

• У веселки 6 кольорів. (Не так)

• У тижні — 7 днів. (Так)

• У трикутника — 4 сторони. (Не так)

3. Кругові приклади. Самостійна робота

7 + 2     

10 - 4    

8 - 1

9 + 1     

3 + 5     

6 - 3

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Повторимо таблицю додавання і віднімання числа 5.

— Як дізнатися, на скільки одне число більше за друге?

— Що сподобалося на уроці?

— У чому ви зазнали труднощів?

bottom of page