

Конспекти уроків. Математика.
1 клас (ЗПР)
Урок 23.
Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.
Урок 23.
Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.
Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання числа 4, додаванні і відніманні по 4, знаходженні невідомих компонентів дій додавання та віднімання; вчити розв'язувати і порівнювати задачі, будувати відрізки; виховувати старанність.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Веселі задачі
• На лугу пасуться гуси,
Їх пасе мала Маруся.
Сім гусей ще біля броду,
Троє вже ввійшли у воду.
Ми попросимо дітей
Полічити всіх гусей.
• Мчаться на санчатах
Четверо малят.
Троє з них дівчата.
Скільки тут хлоп’ят?
2. Коментоване розв'язування прикладів
5 + 4 - 2
8 - 4 + 3
3. Кругові приклади
4 – 1 =
6 + 2 =
3 + 1 =
Пояснення вчителя
— Це приклади, які розв’язуються не по порядку. Розв’яжіть перший приклад. Яку відповідь одержали? (3) Другий приклад, який ми будемо обчислювати, повинен починатися на 3 і т. п. Відповідь останнього прикладу має дорівнювати числу 4, яке є початком першого прикладу.
Коли всі приклади будуть розв’язані, учитель говорить, що коло замкнулося.
4. Математичний диктант
• Різниця чисел 10 і 8;
• 7 плюс 2;
• 9 мінус 4;
• 5 збільшити на 3.
Фізкультхвилинка
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником
Завдання 1
— Додавайте по 4, починаючи з числа 1. Віднімайте по 4, починаючи з числа 9.
Завдання 2
— Побудуйте у зошиті відрізки завдовжки 6 см і 3 см.
2. Робота над текстовою задачею на знаходження суми
Їжачок поклав до кошика 4 яблучка і 3 грушки. Потім він знайшов ще 2 яблучка. Скільки яблучок стало в їжачка?
— Скільки яблучок їжачок знайшов спочатку? Скільки грушок?
— Скільки яблучок їжачок знайшов пізніше?
— Скільки яблучок стало в їжачка?
— Назвіть розв’язання задачі.
— Поясніть, чому додавали?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Повторимо хором таблиці додавання і віднімання числа 4.
— Що сподобалося на уроці?
— Яке завдання було складним, а яке — легким?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
