top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 26. 

Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми та за малюнком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК 26
Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми та за малюнком.
Мета: розкрити принцип побудови таблиць додавання і віднімання числа 6; формувати вміння розв'язувати задачу на різницеве порівняння чисел; розвивати математичне мовлення, обчислювальні навички учнів; виховувати інтерес до навчання.

 

ХІД УРОКУ


I. Організаційний момент
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Гра «Мовчанка»
2 Математичний диктант
Запишіть число, наступне до числа 4. Запишіть число, що стоїть перед числом 8. Запишіть число, яке на 1 менше, ніж 3. Яке число більше 2, але менше, ніж 4. Запишіть сусідів числа 5.
Взаємоперевірка робіт.
3 Гра «Допоможи Незнайкові»
4 ? 4 = 0       5 ? 3 = 8     6 ?4 = 2
1 ? 2 = 3       5 ? 5 = 0     2 ?5 =7
9 ? 1 = 10     10 ? 3 = 7   8? 2= 6
III. Ознайомлення з новим матеріалом
1 Повторення складу числа 6
- З яких чисел складається число 6?
2 Каліграфічна хвилинка
Письмо цифри 6.
3 Складання таблиць додавання й віднімання числа 6. Запис таблиць у зошиті
- Прочитайте відповіді кожної таблиці.
- Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.
- Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь.
Фізкультхвилинка
МИ ТЕЖ УМІЄМ ТАК
Подивись скоріш, котра година, (Дивляться вперед, угору,
Тік-так, тік-так, тік-так. ведуть пальцем зліва направо
Наліво - раз, направо - раз! і навпаки,
Ми теж умієм так!нахиляються у вказаний бік.)
Щоб стати схожим на орла І налякать собак,
Розправив півень два крила.(Піднімають праву руку в сторону,
Ми теж умієм так!потім ліву, махають ними.)
Іде ведмідь, шумить в кущах, (Нахиляються і рачкують,
Спускається униз.як ведмідь.)
На двох ногах, на двох руках, -
Ми теж умієм так.
4 Розв'язування прикладів з коментуванням
7 - 6 + 5 10 - 6 + 39 - 6 + 2
4 + 6 - 1 2 + 6 - 41 + 6 - 5
IV. Закріплення вивченого матеріалу
1 Складання й розв'язування задач за малюнком
- Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше від іншого? (Треба від більшого відняти менше.)
- На скільки бананів менше, ніж папуг?
- Скільки всього папуг?
- Скільки всього бананів?
- Як дізналися? (9 - 4 = 5)
2 Складання задачі за короткою умовою
Було - 3 
Прибігло - 6 
Стало - ?
Повторення складових частин задачі. Запис короткої умови задачі на дошці.
- Скільки було тигренят?
- Скільки їх прибігло?
- Скільки стало тигренят?
Запис розв’язання в зошиті.
3 + 6 = 9 (т.)
- Яку дію використали? Чому?
? Фізкультхвилинка
Ми писали, ми писали,
А тепер усі дружно встали,
Ніжками потупали, ручками поплескали,
Потім пальчики стиснемо;
Сядемо й писати почнемо.
3 Самостійна робота
6 =1 + ?    6= 3 + ?
6 =? + 2    6 = ? + 0
4 Робота з геометричним матеріалом
- Накресліть відрізок довжиною 4 см, а другий - на 2 см довший. 
- Як дізнатися довжину другого відрізка? (4 + 2 = 6 (см))
- Накресліть цей відрізок у зошиті.
V. Підсумок уроку. Рефлексія
- Повторіть хором таблиці додавання і віднімання числа 6.
- Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше від другого?
- Що сподобалося на уроці?
- З усіма завданнями впоралися?
- У вас на столі лежать смайлики. Виберіть, будь ласка, той, що відповідає вашому настрою.
Веселий. урок сподобався: я впорався з усіма завданнями. Я задоволений собою.Сумний. Завдання на уроці виявилися занадто складними. Мені потрібна допомога!


 

bottom of page