top of page

Конспекти уроків.Природознавство.

1 клас (ЗПР)

Урок 1. 

Тема: Що належить до неживої природи?

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  УРОК 4
Тема. Що належить до неживої природи?
Мета. Розширити знання учнів про об’єкти неживої природи; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до природних об’єктів.
Обладнання. Ілюстрації, таблиця, дидактичні картки.

 

Хід уроку

 

I.    Організаційний момент.
II.    Актуалізація опорних знань, повідомлення теми уроку.
1.    Загадки.
—    Відгадайте загадки.
•    Вдень по небу гуляє,
а вночі відпочиває. (Сонце)
•    Весь день відпочивають, а прийде ніч по небу блукають. (Зорі)
•    Рогатий, а не бик. (Місяць)
•    Що тече, не зупиняється? (Вода)
•    Куди не ступали — всюди мали.
Хоч не бачили — споживали. (Повітря)
•    Що лицюєм на всі боки,
та нове воно щороку? (Ґрунт)
—    До якої природи віднесемо слова-відгадки? (До неживої.)
2.    Повідомлення теми уроку.
—    Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, що належить до неживої природи.
III.    Вивчення нового матеріалу.
1.    Бесіда з елементами розповіді з використанням таблиці “Нежива природа”.
—    Розгляд малюнків.
—    Розповісти про об’єкти, зображені на таблиці.
—    Довести, що це об’єкти неживої природи.
2.    Поетична хвилинка.
—    Послухайте вірші і скажіть, про які об’єкти неживої природи розповідається в них.
Тихесенький вечір на землю спадає, і сонце сідає в темнесенький гай.
Ой сонечко ясне, невже ти втомилось?
Чи ти розгнівилось?
Іще не лягай!..
В. Самійленко
З-за клена місяць виткнув ріжки, темніють поле, сад і гай, і, наче зоряна доріжка, біжить долиною ручай.
М. Сингаївський Повітря дихало зимою.
Над полем синьою дугою широке небо простяглось.
Я. Щоголів
Жива вода дає життя всьому живому в світі, якщо живе жива вода, тоді земля у квіті.
Л. Забаиїта
3.    Творчі завдання.
—    Що “зайве”?
Небо, мураха. Місяць, вода.
Верба, зорі, гриб, бегемот.
Суниці, повітря, грунт, сніг.
4.    Робота з підручником (с. 12—13).
а)    Розгляд ілюстрацій, фотографій.
б)    Відповіді на запитання.
в)    Опрацювання тексту.
г)    Відгадування загадки.
Висновок. Хмари, повітря, вода, земля, каміння, пісок є об’єктами неживої природи. Небесні тіла — це Сонце, Місяць, зорі, планети. Вони також нале¬жать до неживої природи.
Фізкультхвилинка
Хмарка сонечко закрила, слізки дрібнії зронила.
Ми ті слізки пошукаєм, у травичці позбираєм.
Пострибаєм, політаєм, потанцюєм, поспіваєм.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.
IV.    Закріплення вивченого матеріалу.
1.    Робота в зошиті.
2.    Гра “Продовжити перелік”.
Дидактична мета. Формувати вміння групувати предмети за певною озна¬кою (належить, не належить до неживої (живої) природи).
Ігрова дія. Учитель називає тіла неживої (живої) природи. Учень, повинен продовжити перелік, якщо вчитель кине йому м’яч.
Ялина, миша, ...
Сніжинка, Сонце, ...
3.    Робота з дидактичними картками.
V.    Підсумок уроку.
1.    Відповіді на запитання.
—    Про що ви дізналися на уроці?
—    Що вам сподобалося на уроці?
2.    Завдання для друга природи.
—    Пригадайте казки про Сонце, Місяць, зорі або інші об’єкти неживої природи.

bottom of page