Конспекти уроків.Природознавство.
1 клас (ЗПР)
Урок 5.
Тема: Що належить до живої природи?
УРОК 5
Тема. Що належить до живої природи?
Мета. Розширити знання учнів про об’єкти живої природи; розвивати спостережливість, увагу, пам’ять; виховувати дбайливе ставлення до при-родних об’єктів.
Обладнання. Ілюстрації, таблиця, дидактичні картки.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань, повідомлення теми уроку.
1. Загадки
— Відгадайте загадки.
• Дихають, ростуть, а ходити не можуть. (Рослини)
• Сидить баба на грядках
вся закутана в хустках. (Капуста)
• Зелена, а не гай, біла, а не сніг, кучерява, та без волосся. (Береза)
• Без голови, а в шапці. (Гриб)
• Шість ніг без копит, ходить, не стукотить.
Літає, а не птиця,
може догори ногами вчепиться. (Комар)
• Є крила — а не літає,
без ніг — а не доженеш. (Риба)
• Двічі родиться, а раз умирає. (Птах)
• А ці тварини шерстю вкриті, на них ми кажемо — ссавці, бо ссуть ще молоко їх діти...
Ви відгадали? Молодці! (Звірі)
— До якої природи віднесемо слова-відгадки? (До живої.)
2. Повідомлення теми уроку.
— Сьогодні на уроці ми з’ясуємо, які об’єкти належать до живої природи.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Бесіда з елементами розповіді з використанням таблиці “Жива природа”.
— Розгляд малюнків.
— Розкажіть про об’єкти, зображені на таблиці.
— Доведіть, що це об’єкти живої природи.
2. Поетична хвилинка.
— Послухайте вірші і скажіть, про які об’єкти живої природи розповідаєть¬ся в них.
• Білочка грибочки сушить на кілочках,
а дрібні горішки і соснові шишки
носить у торбині і ховає в скрині.
А. Музичук
• Кругом пеньків розсілися опеньки,
багато їх, багато: сто стократ —
такі здорові, чисті, молоденькі, такі,
що тільки б в горщик та у рот!
Р. Завадовий
• ... Пишається калинонька, явір зеленіє.
А кругом них верболози й лози зеленіють.
Т. Шевченко
3. Гра “Живе — неживе”.
Клас ділять на дві команди, обирають ведучого. Ведучий швидко називає різні об’єкти. Якщо він називає живий об’єкт, діти стрибають, а якщо неживий — присідають. Той, хто помилився, виходить з гри. Перемагає та команда, в якій залишилось найбільше учнів.
4. Робота з підручником (с. 14—15).
а) Розгляд фотографій.
б) Відповіді на запитання.
в) Розповіді учнів про своїх улюблених тварин.
г) Поміркуйте!
— Чим схожі рослини і тварини?
— До якої природи належать люди?
ґ) Відгадування загадок.
Висновок. Рослини і тварини належать до живої природи. Люди також є частиною живої природи.
Фізкультхвилинка.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в зошиті .
2. Робота з дидактичними картками.
3. Склади пазл.
4. Гра “Лото”.
V. Підсумок уроку.
1. Відповіді на запитання.
— Про що ви дізналися на уроці?
— Що вам сподобалось на уроці?
2. Завдання для друга природи.
— Роздивіться фотографію у підручнику (с. 15) і складіть за нею розповідь.