top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 27. 

Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язування текстових задач на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць та за малюнком.

 

 

 

 

 

 

 

Урок 27.
Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язування текстових задач на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць та за малюнком.
Мета: закріпити знання таблиць додавання й віднімання числа 7, з додаванням і відніманням числа частинами виду 3 + 2 + 3; 6 - 2 - 3, із задачами на збільшення числа на кілька одиниць у непрямій формі; вчити будувати відрізки; формувати навички складання і розв'язування задач за малюнком; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до навчання.


Хід уроку


I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Віршовані задачі
• Вітер листя обривав
І швиденько рахував.
5 листочків дубових
Та 3 різьблених кленових
Тихо він на землю клав
І  у діток запитав:
Скільки ж я листків зірвав? (8)
• Петрик книги протирав,
На полиці їх складав.
Ось поклав він 8 книг,
Потім ще 2.
Довго думав і гадав,
Скільки всіх книжок поклав? (10)
2. Математичний диктант
— 1 збільшити на 7;
— 8 зменшити на 7;
— від 10 відняти 7;
— до 3 додати 7;
— перший доданок 3, другий доданок 7. знайдіть суму.
3. Усне розв'язування задач
• Діти зірвали в саду 3 яблука і 7 персиків. Скільки всього фруктів зірвали діти?
• У трамваї було 10 пасажирів. 7 пасажирів вийшли на зупинці. Скільки пасажирів залишилося на зупинці?
• Іра зірвала 3 ромашки й стільки ж волошок. Скільки квітів зірвала дівчинка?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
Робота за підручником 
— Розгляньте таблицю додавання числа 7.
— Що ви помітили? (Перший доданок збільшується на 7, другий залишається без зміни, результат дії — сума — теж збільшується на 7.)
— Прочитайте всі приклади. Яке число додавали в кожному прикладі? (7)
— Тому таблиця й називається «Додати 7».
— У цій таблиці кожна наступна відповідь на 1 більша від попередньої.
— Розгляньте таблицю віднімання числа 7.
— Прочитайте кожний приклад. Порівняйте відповідь із числом, від якого віднімали 5. Яке число віднімали в кожному прикладі? (7)
— Тому таблиця й називається «Відняти 7».
— У цій таблиці перший приклад таблиці віднімання можна скласти з першого прикладу таблиці додавання і т. д.
— Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.
— Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь.
Завдання 1
— Розгляньте числовий промінь. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Прочитайте приклад. Яка відповідь прикладу?
— Скільки всього додали? Як саме? Скільки всього відняли? Як саме?
Завдання 2
— Розгляньте таблиці. Що треба зробити з числами першої таблиці? Яку дію виконати? Що треба зробити з числами другої таблиці? Яку дію виконати?
Завдання 3
— Обчисліть значення виразів. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. (7 - 5; 5 – 3; 6 + 4; 5 + 5; 8 + 2; 1 + 5; 9 - 3) Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку спадання. (4 + 5; 3 + 5; 2 + 5; 8 — 5; 6 — 5)
Завдання 4
— Розгляньте малюнок. Скільки горішків у гнома? Це на 7 горішків більше, ніж у білочки. Що можна сказати про більчині горішки? У неї більше чи менше?
— Складіть і розв’яжіть задачу за малюнком.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розв'язування прикладів з коментуванням
3 + 7 - 2               
9 – 7 + 1              
2. Робота над текстовими задачами
Учитель читає текст задачі. Учні повторюють умову й запитання задачі. Учитель записує коротку умову задачі на дошці.
I — 7 яблук                          І — 7 яблук
II — ?, на 3 більше             II — ?, на 3 менше
— Порівняйте розв’язання задач.
— Чому першу задачу розв’язували додаванням?
— Чому другу задачу розв’язували відніманням?
3. Гра «Хто швидше?»
 
4. Самостійна робота
Поставте знаки >,<,=.
 
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що сподобалося на уроці?
— У чому ви зазнали труднощів?

 

bottom of page