top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 11. Тема: Віднімання рівних чисел. Порівняння чисел. Обчислення значення вира­зів за числовим відрізком. Зв'язок дій додавання і віднімання. Послідовність чисел від 0 до 10.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 11

Тема: Віднімання рівних чисел. Порівняння чисел.  Обчислення значення вира­зів за числовим відрізком. Зв'язок дій додавання і віднімання. Послідовність чисел від 0 до 10.

 

Мета: закріпити знання про число 0; на основі практичних вправ розглянути випадки додавання і віднімання нуля; закріпити знання нумерації чисел у межах 10; формувати вміння складати і розв'язувати приклади на додавання і віднімання; розвивати увагу, мислення; виховувати старанність.

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент

Пролунав і змовк дзвінок,

Усіх покликав на урок.

II. Повторення вивченого матеріалу

 1 Графічний диктант

— 1 клітинка по діагоналі ліворуч униз, 5 вниз, 1 по діагоналі ліворуч униз, 1 вниз, 1 по діагоналі праворуч угору, 1 вниз, 1 по діагоналі праворуч угору, 1 по діагоналі праворуч униз, 1 вгору, 1 по діагоналі праворуч униз, 1 вгору, 1 по діагоналі ліворуч угору, 5 вгору, 1 по діагоналі ліворуч угору. (Ракета)

 2 Гра «Хрестики-нулики»

— Якщо ви із твердженням згодні, ставте прямо в середині сконструйованої вами ракети — «Х», не згодні — ставте «0». Розміщайте «Х» и «0» згори вниз.

 • Число, наступне за 9, — це 10.

 • Число, попереднє для 8, — це 9.

 • Між 7 і 9 стоїть число 8.

 • Якщо до 6 додати 1, одержиш 5.

 • Якщо від 7 відняти 2, одержиш 5.

 3 Весела лічба

• Чотири зайчика йшли зі школи,

І раптом на них напали бджоли.

Два зайчика ледь врятувались,

А скільки зайців зосталось?.. (2)

— Як ви дізналися? (4 - 2 = 2)

• Іде маленька Валя,

Веде її Наталя.

Їм зустрілось 5 хлоп’ят.

Скільки разом усіх малят? (7)

III. Ознайомлення з новим матеріалом

— З яким числом ми ознайомилися на попередньому уроці? (Нуль)

1 Робота з числовим рядом

— Прочитайте числа від 0 до 10, від 10 до 0.

— Назвіть сусідів числа 1.

 2 Віднімання рівних чисел

Складання прикладів за предметними малюнками.

Висновок. Нуль утворюється шляхом віднімання числа самого із себе.

Запис в зошитах прикладів: 7 - 7 = 0; 8 - 8 = 0; 9 - 9 = 0; 10 - 10 = 0.

 3 Логічні завдання

 • Скільки крил у карася?

 • Скільки груш на сосні?

 • Скільки ластівок стрибає в траві?

 • Скільки жаб летить у небесах?

 4 Додавання і віднімання нуля

Кладемо на стіл коробку з чотирма олівцями, а поруч кладемо порожню коробку.

— Скільки олівців у першій коробці?

— Скільки в другій?

— Скільки в обох разом?

— Запишемо приклад: 4 + 0 = 4.

Висновок. Якщо до 0 додати число або до числа додати 0, то одержимо те саме число.

— Скільки олівців було в першій коробці спочатку? (4)

— Я забираю другу коробку. Скільки я забрала? (0) Скільки залишилося? (4)

— Запишемо приклад: 4 - 0 = 4

Висновок. Якщо із числа відняти 0, то залишиться те ж саме число.

● Фізкультхвилинка

Довгоносий чорногуз (Присідання.)

У болотечку загруз.

Будем його рятувати,(Імітація витягання.)

За хвостика витягати,

Щоб не плакав чорногуз,

Що в болотечку загруз.

Раз, два, три, чотири, п’ять —

Будем ніжки обливать.

Хай летить собі на волю (Рухи руками.)

І шукає кращу долю.

Ми йому допомагали І в той час відпочивали.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 1 Складання, читання й запис прикладів у зошиті

4-0=4

3+0=3

7-0=7

 ● Пальчикова гімнастика

 3 Цікава задача

Мотоцикліст їхав у місто. Назустріч йому їхали три легкові машини й одна вантажна. Скільки всього машин їхало в місто?

 4 Загадка

 • Скільки років у яйці курчаті,

Скільки крил у кошеняти,

Скільки в алфавіті цифр,

Скільки гір проковтне тигр,

Скільки мишка важить тонн, Скільки в морі плаває зозуль, Знає тільки цифра... (нуль).

V. Підсумок уроку. Рефлексія

— Яке число одержимо, коли до нього додамо 0? віднімемо 0?

— Скільки буде, якщо від 6 відняти 6; від 10 відняти 10?

 — На партах у вас колобки. Якщо ви почувалися комфортно, ви задоволені своєю роботою на уроці, намалюйте посмішку колобку.

 

 

bottom of page