

Конспекти уроків. Математика.
1 клас (ЗПР)
Урок 10.
Тема: Числовий ряд. Числовий промінь. Додавання і віднімання за числовим променем. Додавання і віднімання 0.
Урок 10
Тема: Числовий ряд. Числовий промінь. Додавання і віднімання за числовим променем. Додавання і віднімання 0.
Мета: На основі практичних дій з предметами розкрити утворення нуля, визначити його місце в натуральному ряді. Формувати вміння учнів складати і розв’язувати приклади на додавання і віднімання. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення. Виховувати почуття товариськості, дружби.
Хід уроку
І. Організація класу.
1. Привітання.
Продзвенів уже дзвінок,
Нас покликав на урок.
Ми за парти всі сідаєм
І роботу починаєм.
- Погляньте на свої робочі місця?
- Чи все необхідне для уроку приготували?
- Чи немає чогось зайвого?
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1. Усний рахунок.
Назвати склад числа 2, 4, 6, 8, 10. Які це числа? (парні)
Хто може назвати непарні числа?
2 .Фронтальне опитування.
- Назвіть „сусідів” числа 5, 6, 9.
- Яке число передує числу 3?
- Яке число стоїть між числами 5 і 7?
- Яке число стоїть позаду числа 8?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
-
Оголошення теми і мети.
— Прочитайте числа від 0 до 10, від 10 до 0.
— Назвіть сусідів числа 1.
— На якому місці стоїть цифра 0 у числовому ряді? (На першому)
— В Угорщині, у Будапешті, поставлений пам’ятник нулю. Жодна інша цифра не удостоїлася таких почестей. Нуль менше одиниці, тому він і стоїть першим.
А на що схожий нуль?
Нуль — діра без бублика,
Нуль — багатій без рублика,
Без країни своєї король.
Нуль — ніщо,
Ніскільки,
Нуль.
Нулик — круглий, мов Земля,
Всі рахують від нуля.
Арифметика проста:
Якщо нуль — долоня порожня.
Пишемо нуль,
І зрозуміло всім:
Тут чогось немає зовсім!
Цифра наче буква О —
Це нуль, або ніщо.
Круглий нуль такий самісінький,
То й не значить нічогісінько!
Можу назвати його м’ячем,
А хочеш, діркою назвем,
А можна бубликом,
Таким ось кругленьким.
Та як його ми не назвем,
Він називається нулем!
Висновок. Один — це 1 предмет, а нуль — ніскільки.
2. Практична робота.
Гра «Збери сливи»
На дереві росло 10 слив. Дві з них дозріли і впали. Скільки залишилося?
10-2 =8
Прийшла Марійка і зірвала ще 3 сливи? 8-3=5
Старший братик Марійки зірвав решту. Що залишилось? 5-5=0
3.Місце нуля у ряді чисел.
Гра „ Утвори числовий ряд”.
- Прочитайте числа від 0 до 10, від 10 до 0.
Назвіть „ сусідів” числа 1.
Потрібно прочитати числа від 0 до 10;
- від 10 до 0.
Де знаходиться 0 (перед цифрою 1)
4.Робота з підручником.
На галявині було 3 кульбабки.
Подув легенький вітерець. І одна кульбабка зникла. Скільки залишилось? 3-1=2
Подув сильніший вітерець. І вже зникло 2 кульбабки. Який приклад утворимо?
3-2=1
Подув сильний вітер. Зникли усі кульбабки. Хто зможе скласти приклад?
3-3=0
V. Робота в зошитах.
3+0=3
8+0=8
5-0=5
VІ. Фізкультхвилинка.
Вітер дує нам в лице
Захиталось деревце
Вітерець все тихше-тихше
Деревце все вище-вище
Гра „ Цікавинка”.
1. 4 мишки гризли скоринку сиру. Підкралась кішка і схопила 1 мишку. Скільки мишок продовжувало гризти скоринку сиру? ( Ніскільки, всі миші порозбігалися)
2. Росте 4 берези. На кожній березі по 4 гілки. На кожній гілці є по 4 яблука. Скільки всього яблук? ( На березі яблука не ростуть)
VІІ. Підсумок уроку.
- Який вид вправ вам сподобався?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
