top of page

Конспекти уроків.Літературне читання. 

1 клас (ЗПР)

Урок 7. 

Тема: О.Буцень «На вулиці»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 7.
Тема:  О.Буцень «На вулиці» 
Мета: вчити дітей свідомо, виразно читати прозові твори; розвивати уміння аналізувати тексти, порівнювати образи, виділяти головну думку; виховувати працелюбність.
Обладнання: підручник, картки ілюстрацій для групової роботи.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.
В школі справу хоч яку
Починаю по дзвінку.
Тож хвилини не втрачаєм,
Все нове запам’ятаєм.
Давайте сядемо всі зручно і скажемо
Люблю я свій розум,
Увагу та пам'ять.
Працює мій мозок,
І вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно,
Вчителя слово
Здійсню я практично.
II. Мовна розминка. 
1. Робота з чистомовкою. 
 - Щоб наше мовлення було правильним , працюємо з  чистомовкою.
Че-че -че- влітку сонечко пече,
чу-чу-чу- всім спечу по калачу, 
чі-чі-чі- не лежи на печі.
2. Робота зі складовою таблицею.
3. Робота зі скоромовкою.
Женчик – женчик невеликий,
На черчику черевики.
І шапочка чорненька,
І латочка червоненька.
III. Мотивація навчальної діяльності
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
1.     Слово вчителя з елементами бесіди.
—Як ви збираєтеся до школи? Хто вам допомагає?
—Які обов'язки в сім'ї виконуєте ви?
—Чи допомагаєте ви мамі?
2. Опрацювання оповідання О. Буценя «На вулиці»
1) Гра «Передбачення».
— Прочитайте заголовок тексту. Поміркуйте, про що в ньому ітиметься.
2) Читання вчителем.
Фізхвилинка
У садку зеленому
Яблук нарвемо.
В кошики великі
Ми їх складемо.
Ручки хай потрудяться —
Буде нелегко.
Вправними, бадьорими,
Дружними ростемо.
3) Гра «Рибки».
Самостійне напівголосне читання казки учнями.
— Чи правильними виявилися наші припущення про зміст оповідання?
4) Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Випрасоване – 
Чистьоха - 
б) Читання стовпчиків слів «луною» за вчителем; скоромовкою в парах.
Портфель   Охайна 
Чистенька
5) Аналіз змісту оповідання.
 IV. Підсумок уроку
—  Чи сподобалося вам оповідання?
—  Який висновок ви зробили з сьогоднішнього уроку?

bottom of page