top of page

Конспекти уроків.Літературне читання. 

1 клас (ЗПР)

Урок 8. 

Тема: За Василем Сухомлинським «Ледача подушка».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 8.
Тема:  За Василем Сухомлинським «Ледача подушка».
Мета: Продовжувати знайомство учнів з творами В.О. Сухомлинського, формувати в учнів навички правильного, свідомого, виразного читання; розвивати мислення,  вміння аналізувати текст, проникати в мотиви поведінки дійових осіб;  виховувати  любов до праці, прагнення до самовдосконалення.
Обладнання: Крилаті вислови, прислів’я про працю, твори та портрет В.О. Сухомлинського, тематичні малюнки дітей, запис класичної музики, ароматична олія ялівцю.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент
Нумо, діти, до роботи!
Для навчання час настав.
Наберімося охоти
До потрібних добрих справ.
ІІ. Основний етап.
1. Підготовча частина.
Мовленнєва розминка
а). Вправи для розвитку артикуляції дихання.
—    «Цокання» язиком у ротовій порожнині.
—    Набравши повітря, якнайдовше вимовляти слово «ні» з поступовим видихом (тричі).
—    «Маятник» - ротик відкритий в усмішці, язик рухається від лівої щоки до правої (10 разів)
б).  Робота над чистомовкою.
Енька-енька- енька – донечка маленька.
Аю-аю-аю – маму все чекаю.
Ила-ила-ила – посуд перемила.
Ла-ла-ла – квіти полила.
Иця-иця-иця –росте в мами помічниця.
2. Повідомлення теми і мети уроку.
-   На сьогоднішньому уроці ми познайомимось з оповіданням В.О.Сухомлинського «Ледача подушка».
-   А чи може бути «ледачою» подушка?
-   Кого називають ледачими?
-   Назвіть слово протилежне  за значенням до слова «ледачий».
-   Не завжди діти поступають правильно, але як добре, що поряд є мудрі порадники, наші дідусі і бабусі. Щира усмішка, добре, мудре  слово мають дуже велику силу. Про все це писав в в своїх творах В.О. Сухомлинський.
3. Срийняття та усвідомлення нового матеріалу
1. Складання «павутинки»  якостей справжньої людини.
(Слова надруковані на смужках паперу. По центру дошки зображення дітей)
-  Перед вами слова:
Доброта, ненависть, мудрість.
Злість, дружба , чесність.
Лінощі, жадібність, чуйність.
Любов, байдужість, працелюбність.
-  Виберіть ті, що,  на вашу думку, характеризують справжню людину?
Працелюбність   Чесність   Чуйність  Любов   Дружба   Доброта  Мудрість
2..Читання оповідання В.О.Сухомлинського «Ледача подушка» вчителем.
- Чи сподобалося вам оповідання?
- Якого віку була дівчина?
3. Словникова робота. Читання слів «луною» за вчителем.
- Підготуємось до читання оповідання, прочитаємо слова, які зустрінуться в ньому.
Лінощі
подвір'я
прокинуся
усміхається
рано-рано
рано-пораненьку
4. Повторне читання оповідання учнями.  Гра «Не розірви ланцюжок».
-  Хто був винен у лінощах Яринки?
-  Що порадив Яринці дідусь?
Фізкультхвилинка
(Руханка під веселу музику)
5. Аналіз змісту оповідання. Вибіркове читання.
-   Знайдіть і прочитайте речення, в якому розповідається про те, як потрібно поступати з ледачою подушкою.
-   Як Яринка провчила подушку?
-   Чому дідусь усміхався?
-   Чи справді подушка була ледачею?
6). Визначення головної думку твору.
- Що хотів сказати автор своїм оповіданням?
- Прочитайте ще раз прислів’я,  в якому висловлюється головна думка твору.
Хочеш бути щасливим – не будь лінивим.
III.  Підведення підсумків уроку
-  Закінчіть речення:
«Я сьогодні на уроці зрозумів (зрозуміла) ...»
- Чого навчають нас твори В.О. Сухомлинського?

bottom of page