top of page

Конспекти уроків.Природознавство.

1 клас (ЗПР)

Урок 57. 

Тема: Гори України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК 57

Тема: Гори України.
Мета: дати учням поняття про гори України; учити знаходити гори на карті; розвивати уміння користуватися картою; виховувати любов до природи, інтерес до вивчення природи України.
Обладнання. Ілюстративний матеріал “Гори України”, предметні малюнки рослин і тварин, що зустрічаються в горах, ілюстрації про використання гір людиною та їх бережливого ставлення до них.

 

Хід уроку

 

I.    Організаційний момент.
Розгляд ілюстрацій 
—    Яка зараз пора року?
—    Який місяць?
—    Яке число?
—    Тепло чи холодно надворі?
—    Який стан неба?
—    Яка температура повітря?
—    Чи були сьогодні протягом дня опади?
II.     Хвилинка спостереження та повторення вивченого.
III.    Вивчення нового матеріалу.
Відгадайте загадку.
Носить бабка снігову шапку.
Кам’яні боки закутані в хмарки. (Гора)
Відгадавши загадку, учні розуміють, що урок буде присвячено горам.
1. Робота за малюнками, фотографіями
—    Що собою являють гори? (Піднесеність на рівнині, купа каменів та ін.)
—    Які гори можуть бути? (Великі й маленькі)
—    Для того щоб ознайомиться з горами ближче, розглянемо малюнки. Чи були ви в горах? (Відповіді дітей.)
—    Які гори ви бачили? (Відповіді дітей.)
Наче друзі на мене чекають,
Щоб повідати тайни свої,
Дивосвіти мені відкривають
Гори — друзі найкращі мої...
2. Робота за картою України
—    А тепер погляньте на карту України і визначте, які гори є на території нашої країни.
—    Яким кольором позначаються гори на карті? (Коричневим)
—    На території України є гори — Кримські й Карпатські. Кримські гори розташовані на півдні — на Кримському півострові, найвища їх точка — Роман-Кош, заввишки 1545 м. Карпатські гори розташовані на заході — найвища точка — Говерла, заввишки 2061 м.
Знайдіть Карпатські й Кримські гори на карті.
—    Які гори розташовані найближче до нас?
—    Знайдіть на карті найвищу точку Карпат. (Говерла)
—    У якій частині України розташовані Карпатські гори? (У Західній)
—    Де розташовані Кримські гори? (На півдні України)
—    Які заввишки ці гори: високі, низькі, середні? (Низькі)
—    Чим відрізняються Кримські й Карпатські гори? (Кримські гори — скелясті, а Карпати — вкриті лісами)
Фізкультхвилинка
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1.    Бесіда про значення гір
—    Людина використовує гори? (Використовує.)
—    Як саме вона їх використовує? (Добуває корисні копалини, займається скелелазінням.)
—    Правильно, а так само людина може жити в горах, вирощувати рослини, пасти свійських тварин. У горах можуть бути прокладені дороги, але вони вузькі, тому їздити потрібно дуже обережно.
—    Ще гори — чудове місце для відпочинку. У горах безліч санаторіїв, будинків відпочинку, туристичних баз. А ви відпочивали в горах?
—    Гори — це пам’ятники природи, заповідники, у горах добувають корисні копалини.
2.    Робота в зошиті.
3.    Робота в групах з дидактичними картками.
IV.    Підсумок уроку
1.    Відповіді на запитання.
—    Які гори є в Україні?
—    Де вони розташовані?
2.    Гра “Лото” (або “Склади пазл”).
3.    Робота з батьками.

bottom of page