Конспекти уроків.Природознавство.
1 клас (ЗПР)
Урок 56.
Тема: Які моря є в Україні?
УРОК 56
Тема. Які моря є в Україні?
Мета. Ознайомити учнів із морями, які омивають Україну, з рослинним і тваринним світом морів, як люди використовують моря, розвивати допитливість, спостережливість, увагу, пам’ять, виховувати дбайливе ставлен¬ня до морів.
Обладнання. Ілюстративний матеріал “Моря України”, предметні малюнки рослин і тварин, що зустрічаються в морях, ілюстрації про використання морів людиною та їх бережливого ставлення до цих водойм.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
II. Хвилинка спостереження та повторення вивченого.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Розгляд ілюстрацій Чорного та Азовського морів.
2. Бесіда за їх змістом.
— Які водойми зображено? Чому ви так вважаєте?
— Яку водойму називають морем?
— Які моря є в Україні?
— Яка в них вода?
Висновок. В Україна є два моря: Чорне та Азовське. У морях вода гірко-солона.
3. Робота з фізичною картою України.
4. Бесіда про значення моря для людини.
а) Розгляд малюнків.
б) Відповіді на запитання.
— Яке значення мають моря для людини?
— Як людина використовує моря?
— Чи доводилося вам відпочивати на морі?
— Що цікавого можете розповісти про нього?
5. Розгляд ілюстрацій про флору і фауну морів.
— Які риби водяться у морях?
— Які ще тварини живуть там?
— Які рослини там можна зустріти? (Водорості.) Чим вони корисні? (Морська капуста.)
6. Міркування.
— Чому почастішали випадки закриття морських пляжів?
— Чому моря потребують дбайливого ставлення?
7. Робота з підручником (с. 126—127).
а) Розгляд фотографій.
б) Відповіді на запитання.
Фізкультхвилинка
Човен хитається серед води, плеще об хвилю веслом.
В місячнім сяйві біліють сади, здалеку видно село.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в зошиті.
2. Робота в групах з дидактичними картками.
3. Творче запитання.
— Чим море відрізняється від озера?
V. Підсумок уроку.
1. Відповіді на запитання.
— Які моря є в Україні?
— Яка в них вода?
— Чим морська вода відрізняється від джерельної?
— Яких тварин і рослин можна зустріти в морях?
— Як люди використовують моря?
— Як потрібно поводитись біля водойм, зокрема, на морському пляжі?
— Чи потрібно охороняти моря? Чому?
2. Гра “Лото” (або “Склади пазл”).
3. Робота з батьками.
— Обговоріть з батьками, чому почастішали випадки закриття морських пляжів.