top of page

Конспекти урок.Українська мова. 

1 клас (ЗПР)

Урок  13. 

Тема: Спостереження за смисло-розрізнювальною роллю звуків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 13.
Тема: Спостереження за смисло-розрізнювальною роллю звуків. Мета: Закріплювати і поглиблювати знання учнів про звуковий склад слів, учити спостерігати за смислорозрізнювальною роллю звуків; Розвивати мовлення; виховувати любов до рідної землі.
Обладнання: Таблиця «Алфавіт», фішки для складання звукових моделей, картки з зображеннями тварин, будиночка з віконцями-прорізями; підручник «Післябукварик. 1 клас» / М. С. Вашуленко, В. О. Науменко, М. Д. Захарійчук. — К. : Літера ЛТД, 2012.


Хід уроку

 

I. Організація класу до уроку
II. Повідомлення теми і завдань уроку
III. Актуалізація опорних знань
     1. Гра «Засели будиночок».
— Чим відрізняються букви і звуки?
— Якими бувають звуки?
2. Каліграфічне написання букв
— Давайте пограємо в гру «Засели будиночок». Вставляйте у віконечко картки з зображенням тварини, правильно вимовляючи перший звук в назві тварини.
— Запишіть звукову модель слова щука. Скільки звуків в цьому слові, скільки букв? Чому не однакова кількість?
3. Робота з таблицею «Алфавіт». 
— Згадайте, що називають алфавітом?
— Назвіть правильно букви алфавіту.
— Роздивіться уважно їх написання. Виберіть ті, які писати найважче.
4. Виконання завдання 2 ст.8.
Складіть і запишіть слова.
VI. Фізкультхвилинка Гра «Камінь-вата»
VII. Закріплення вивченого
 1. Спостереження за смислорозрізнювальною роллю звуків.
 — Розгадайте метаграми:
 Я лише три букви маю,
 Весь у зелені буяю.
 Спробуй букву замінить —
 Хижим звіром стану вмить.
(Ліс — лис ).
 З «У» я дерево, рослина.
 З «И» — рогата я тварина.
(Бук — бик).
-    Запишіть слова-відгадки. Підкресліть букви, якими вони відрізняються.
VIII. Підсумок уроку
 — У каліграфічному письмі яких букв ви вправлялись сьогодні?

bottom of page