

Конспекти уроків.Літературне читання.
1 клас (ЗПР)
Урок 32.
Тема: Андрій М’ястківський «Ми - українці».
Урок 32.
Тема: Андрій М’ястківський «Ми - українці».
Мета: вдосконалювати навички правильного і виразного читання та літературного аналізу твору, вміння працювати самостійно; формувати оцінні судження; розвивати читацькі навички; виховувати старанність, працелюбність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Стали, діти, всі рівненько.
Посміхніться веселенько.
Настій на урок взяли,
Працювати почали.
II. Мовленнєва розминка
1. Робота над чистомовкою
Рі-рі-рі, рі-рі-рі!
Кріт сидить в своїй норі.
Ра-ра-ра, ра-ра-ра!
Йде до школи дітвора.
Рі-рі-рі, рі-рі-рі!
Добре в школі дітворі.
Л. Лозован
2. Робота над скоромовкою. Гра «Дощик»
На річці Роман впіймав руками рака,
Рак ущипнув Романа за руку.
III. Мотивація навчальної діяльності
Повідомлення теми мети уроку
Сьогодні ми ознайомимося із творчістю відомого поета, прозаїка, перекладача Андрія М’ястківського.
IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
1. Біографічна довідка
— Народився Андрій М’ястківський у селі Соколівці на Вінниччині.
Друкуватися почав ще до війни. Та в творчій біографії письменника була велика перерва, про яку сповістив не дзвінок, а бомби й гарматні постріли. Солдат М’ястківський пройшов війну в роті фронтової розвідки, а це означає, що він воював на передовій, а частіше — в тилу ворога. За бойові заслуги він був нагороджений медаллю «За відвагу», ще й дослужився до найвищого солдатського звання — єфрейтор, чим дуже пишався.
Андрій М’ястківський — відомий автор блискучих новел, талановитих романів, чудових віршів. Писав для дітей і дорослих. Весь його творчий доробок утілився у понад сорок книжок поезії та прози, численні тексти пісень і перекладів (з білоруської, молдовської, румунської та інших мов).
2. Опрацювання оповідання А. М'ястківського «Ми - українці»
1) Гра «Передбачення».
— Прочитайте заголовок.
— Як ви вважаєте, про що йтиметься в цьому оповіданні? (Вправа «Мікрофон». Учні висловлюють свої припущення.)
2) Читання оповідання вчителем.
3) Скандоване читання оповідання.
— Чи справдилися наші припущення?
4) Словникова робота.
а) Довідкове бюро.
Полотно -
б) Читання слів «луною» за вчителем.
Барвінок волошки
сорочечка чорнобривці
вишиваю українець
Фізкультхвилинка
5) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Назвіть персонажів оповідання.
6) Аналіз змісту тексту.
— Про що це оповідання?
— Яку сорочку вишиває мама?
— Які квіти будуть на ній?
— Що розповіла мама про свою родину?
— Чого мама вчила свого сина?
V. Підсумок уроку
— Яке оповідання читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто автор цього оповідання?
— Чого воно вас навчає?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
