

Конспекти уроків.Літературне читання.
1 клас (ЗПР)
Урок 33.
Тема: Дмитро Чередниченко «Родовідне дерево».
Урок 33.
Тема: Дмитро Чередниченко «Родовідне дерево».
Мета: вдосконалювати читацькі навички учнів; вчити усвідомлювати зміст прочитаного тексту; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов і повагу до членів своєї родини.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Пролунав і змовк дзвінок,
Усіх покликав на урок.
II. Актуалізація опорних знань
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Росте липа біля Пилипа.
2) Робота над чистомовкою.
Ав-ав-ав — не лови ґав.
Ва-ва-ва — книжка нова.
Ву-ву-ву — вип’ємо каву.
Ув-ув-ув — новину почув.
Во-во-во — намальовано криво.
Ов-ов-ов — накололи дров.
Ив-ив-ив — я квіти полив.
III. Мотивація навчальної діяльності
1.-Який розділ ми почали вивчати ? (Україна – наша рідна хата)
IV. Опрацювання нового матеріалу
1) Читання тексту вчителем.
Одного хлопчика запитали, як звуть його бабусю. А він і не знав.
– А як же ти дідуся кличеш?
– Діду, дайте меду.
Смішно та не дуже. Більше сумно, що є такі хлопчики. Може вони позабували, як тата і маму звуть.
– Е-е-е, – каже дід Петро. – Хто не мав коріння, той – як перекотиполе. Куди вітер подме, туди й котиться.
А гарні дітки знають свій рід: і батьків, і дідів, і прадідів, і прапрадідів знають. Вони мають такий альбом фотографій своїх родичів їх з добрим словом про них. І складають родовідне дерево. Воно коренисте, гіллясте, а що гілка, то й член красного роду. Чим глибше коріння у такого дерева, тим міцніше воно стоїть на землі.
А яке коріння у твого дерева?
— Як ви розумієте назву оповідання?
2) Словникова робота.
Родовідне, перекотиполе, коренисте, гіллясте.
3) Скандоване читання.
4) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Як хлопчик кликав свого дідуся? А ви як кличете?
— Чи знав хлопчик, як звати його бабусю? А ви знаєте?
Фізкультхвилинка
5) Вибіркове читання.
— Прочитайте рядки про родовідне дерево.
— З кого складається рід?
— Як дід Петро називає людей, які не знають свого роду?
— Що вам відомо про свій рід?
6) Читання стовпчиків слів.
— Прочитайте слова вголос спочатку повільно, а потім — швидко. Поясніть значення слів.
син дочка сестричка братик
синок донька сеструня братусик
синочок донечка сестронька братичок
— Складіть речення з цими словами. Як називають вас мама з татом?
V. Підсумок уроку
— Яке оповідання читали на уроці?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
