top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 15. Тема: Прийоми віднімання (віднімання чисел частинами). Розв’язування текстових задач на знаходження остачі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 15.
Тема уроку: Прийоми віднімання (віднімання чисел частинами). Розв’язування текстових задач на знаходження остачі.
Мета уроку: формувати уміння віднімати числа частинами; учити учнів самостійно розв’язувати приклади користуючись знаннями, як побудовано натуральний ряд чисел, вмінням користуватись числовим відрізком; вправляти у розв’язанні задач; розвивати логічне мислення, кмітливість, спостережливість; прищеплювати любов до математики; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги. 


Хід уроку

 

І. Організація класу 
Ми починаємо урок, 
Що математикою зветься. 
Вона нам допоможе 
У нашому житті 
Про все дізнатись, вимірять, обчислить. 
ІІ. Оголошення теми і мети уроку 
- Ви любите казки? 
- Які казки мама розповідала вам, коли ви були маленькі? 
- А зараз я прочитаю вам уривок , а ви здогадайтеся з якої це казки. 
Ішов дід лісом, а за ним бігла собачка, та й загубив дід рукавичку.
- От сьогодні ми і здійснимо подорож до цієї казки. 
ІІІ. Робота над темою уроку 
От біжить мишка, улізла в ту рукавичку та й каже:
— Тут я буду жити!
Коли це жабка плигає та й питає:
— А хто-хто в цій рукавичці?
— Мишка-шкряботушка. А ти хто?
— Жабка-скрекотушка. Пусти й мене! Давайте допоможемо жабці, щоб її мишка до себе впустила.
1. Усний рахунок 
- від 1 до 10, від 10 до 1; 
- від 4 до 7, від 8 до 3; 
- назвати сусідів числа 5, 2; 
- назвати попереднє число до 3,8; 
- які числа стоять між числами 5, …, 9;
- яке число стоїть зліва від 4, справа від 6; 
От уже їх двоє. Коли біжить зайчик. Прибіг до рукавички та й просить :
Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо зайчику, щоб його пустили.
а)гра „Заблукало число” 
1, 2, 8, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10 
б)каліграфічна хвилинка 
- Запишіть ряд чисел. Намагайтеся цифри писати каліграфічно. 
- Обміняйтесь зошитами , виберіть цифру , яка написана найкраще і намалюйте над нею корону. 
Коли це біжить лисичка — та до рукавички: Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо лисичці, щоб її пустили.
ЇЇ  не впустять доти, поки ми не виконаємо  завдання. 
- Розкласти шість рибок  у три відерка. 
- Молодці, виконали завдання. 
2. Вивчення нового матеріалу 
Аж суне вовчик — та й собі до рукавички, Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо вовчику, щоб його пустили.
Приклади 
6 - 2 = 
7 - 3 = 
(по лінійці) 
- Робота по підручнику – пояснення прийому віднімання числа частинами: 
8 – 2 = 6
8 – 6 = 2
8 – 2 – 2 = 4
8 – 4 = 4
- Робота над правилом 
3. Первинне закріплення – записати відповідні приклади 
Вовчик сидів на першій поділці числового відрізка. Він зробив два стрибки ліворуч і опинився на поділці 6
запис в зошиті 
6 – 2 – 3 = 1
6 – 1 – 2 = 3
6 – 1 – 3 = 2
6 – 1 – 1 = 2
4. Фізкультхвилинка 
Трішки ми попрацювали, 
Сили наші підупали, 
Треба нам би відпочити, 
Сили свої відновити. 
Нумо, дружно встанемо. 
І зарядку почнемо: 
Руки вгору, руки в боки 
І ще декілька підскоків. 
Руки вгору, руки вниз – 
До навчання знов берись! 
5. Розв’язування задач 
Де не взявся — біжить кабан. Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо кабанчику, щоб його пустили.
А пустять його  тільки тоді, коли ми доведемо , що вміємо розв’язувати задачі. 
а) Розв’язування задач- віршів 
Їжак по гриби пішов, 
вісім рижиків знайшов. 
6 грибів поклав в корзину. 
Скільки залишились на спині? 
(8 – 6 = 2)
Десять стиглих зерен сої 
Хом’ячок у нірку з поля 
За щоками наносив, 
З них чотири зранку з’їв, 
Лишок перегодом з’їсть. 
Скільки в нього зерен? 
(10 – 4 = 6) 
Коли це тріщать кущі, вилазить ведмідь — та й собі до рукавички, реве й питається: Пустіть і мене до себе жити! Давайте допоможемо ведмедику, щоб його пустили.
6. Фізкультпауза
Руки на парту, пальці в кулак. 
Зробимо вправу ми, діточки, так! 
Пальці стискаємо і розтискаємо 
Будемо вправу ми з вами кінчати, 
Буде нам легше тепер працювати.
7. Самостійна робота- розв’язування прикладів 
Коли це дід оглядівся,— нема рукавички. Він тоді назад — шукати її, а собачка попереду побігла.
Давайте допоможемо дідусю рукавичку знайти.
- Але для цього потрібно виконати самостійну роботу – розв’язати приклади. 
10 – 8 – 2 = 
8 – 3 – 3 = 
9 – 3 – 3 = 
ІІІ. Підсумок уроку 
- Молодці діти, допомогли знайти рукавичку.Ви показали, що вмієте розв’язувати приклади і задачі, а головне дружити. Допомагайте один одному так, як ви це робили на уроці.


 

bottom of page