top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 16. Тема: . Склад чисел 2, 3, 4. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього) та остачі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 16.
Тема. Склад чисел 2, 3, 4. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього) та остачі.
Мета. Вправляти учнів у складанні різних випадків складу числа 2, 3, 4; формувати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичну мову, увагу; виховувати старанність.
 Обладнання. підручники, зошити.

 

                                                  Хід уроку

 

І. Організація навчальної діяльності
Автотренінг.
-    Я-учень.
-    Я ходжу до школи.
-    Мене навчають вчитися.
-    Я все розумію.
-    Я все хочу знати.
ІІ. Контроль за засвоєнням вивченого.
У нас сьогодні урок незвичайний. Ми будемо мандрувати на транспорті. А на якому, скажете, коли відгадаєте загадку.
 Не сани, не віз, а їде без коліс.( Корабель)
1. Пропуском на корабель буде лічба предметів у межах 10.
-  Порахувати від 1 до 10, від 10 до 1.
-  Назвати число, попереднє до числа 3,2,5.
-  Назвати наступні числа до чисел 1, 3, 6,8.
-  Назвати сусідів чисел 3, 5,7.
2.Повторення про склад числа 2,3,4. Робота в групах.
Щоб зайняти каюти, пронумеруйте їх. 
3. Весела лічба
По дорозі зайчик біг
  Ніс 3 яблук на пиріг.
Двоє впали, покотились,
Скільки яблук залишилось. (3-2=1)
Є 4 мавпочок у клітках:                 
Дорослі є і мавпи-діти.                       
Дорослих мавп у клітці 2,
А скільки там є мавпенят?(4-2=2)
На лужку серед лози                             
Заховались 2 кози.                         
А отут, в густій траві,                          
Ще пасуться собі 2                        
Може, скажем всі гуртом,                                   
Скільки є тих кіз разом?  (2+2=4)                     
У живому куточку в школі
Є 3 рибки у воді.
Ще одну додасть Іванко
Скільки буде риб тоді? (3+1=4 )
 Молодці. Займаємо каюти і виходимо в море.
А попереду острів Знань, на якому нам необхідно попрацювати з підручником.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.    Робота з підручником.
- Які числа живуть у цих чарівних будиночках?
- Як ви здогадалися? Перевірте, чи правильно заселили мешканці квартири у першому будиночку. Допоможіть заселити у другий будиночок.
- Розгляньте третій будиночок.На якому поверсі немає вільних квартир? Заселіть вільні квартири. 
Фізкультхвилинка
Ми берізки і кленці.
В нас маленькі стовбурці. (Встати)
Ми в стрункі стаєм рядки.
Виправляєм гілочки. (Руки поставили перед собою)
Ледь зіп’ялись з корінців,
Дістаємо променців. (Руки підняти вгору)
Ми стискаєм їх вогонь
В зелені своїх долонь. (Стискають кулачки)
Хилять свіжі вітерці
Вліво-вправо стовбурці. (нахили тулуба)
Ще й верхівки кожен ряд
Нахиля вперед-назад. (Вправи для шиї)
Робота з геометричним матеріалом.
- Які ви знаєте геометричні фігури?
      Робота в зошиті
ІV. Закріплення вивченого 
1.    Графічний диктант.
2.    Вправа «Незакінчені речення»

bottom of page