top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 14. Тема: Прийоми додавання (додавання чисел частинами). Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 14.
Тема уроку: Прийоми додавання (додавання чисел частинами). Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього).
Мета уроку: формувати уміння додавати числа частинами; учити учнів самостійно розв’язувати приклади користуючись знаннями, як побудовано натуральний ряд чисел, вмінням користуватись числовим відрізком; вправляти у розв’язанні задач; розвивати логічне мислення, кмітливість, спостережливість; прищеплювати любов до математики; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги. 


Хід уроку

 

І. Організація класу 
Ми починаємо урок, 
Що математикою зветься. 
Вона нам допоможе 
У нашому житті 
Про все дізнатись, вимірять, обчислить. 
ІІ. Оголошення теми і мети уроку 
- Ви любите казки? 
- Які казки мама розповідала вам, коли ви були маленькі? 
- А зараз я прочитаю вам віршик, а ви здогадайтеся з якої це казки. 
Я по засіку метений, 
Я із борошна спечений, - 
Я від бабки втік, 
Я від дідки втік, 
Той від тебе втечу!... 
- От сьогодні ми і здійснимо подорож до цієї казки, будемо допомагати Колобку і змінимо кінець казки на щасливий. 
ІІІ. Робота над темою уроку 
-Спекла баба увечері Колобок і поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок, на диво, вийшов незвичайний. Мало того, що непосидючий, а ще й допитливий. Лежить Колобок на вікні, дивиться на небо і зірки рахує. Допоможемо йому. 
1. Усний рахунок 
- від 1 до 10, від 10 до 1; 
- від 4 до 8, від 9 до 3; 
- назвати сусідів числа 6,3; 
- назвати попереднє число до 4,9; 
- які числа стоять між числами 5, …, 7, 8, …, 9; 
- яке число стоїть зліва від 3 справа від 8; 
Мріяв, мріяв Колобок і не помітив як настав ранок і сонечко засіяло на небі. 
Сонячні промінчики розбудили Колобка, він стрибнув з вікна і помандрував у ліс. Дорогу ми не знаємо, але повинні скоріше знайти Колобка 
а)гра „Заблукало число” 
1, 2, 8, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10 
б)каліграфічна хвилинка 
- Запишіть ряд чисел. Намагайтеся цифри писати каліграфічно. 
Ось по цій числовій доріжці ми вийшли на лісову галявину. А назустріч, хто ж це поспішає? 
Раптом бачить: з-за тернинки 
Вигляда якась тваринка. 
Вушка довгенькі, кожушок сіренький 
Хто це, діти? (Зайчик) 
Так, це побігайчик. 
- Він вже зустрічався з колобком, але не покаже нам доріжку доти, поки ми не виконаємо його завдання. 
- Розкласти вісім морквинок у три корзини 

1 1 1 1 2 3 
- Молодці, виконали завдання зайчика. 
2. Вивчення нового матеріалу 
- Мандруємо далі. Кого ж ми тепер зустрінемо? 
Вовк до школи не ходив, 
Вовк уроки не учив, 
Не читав і не писав, 
І по нотах не співав, 
Тож нічого він не знав. 
- А якщо він нічого не знає, то хоче хоч подивитись і перевірити, як ви вмієте обчислювати приклади 
5 + 4 = 
5 – 4 = 
(по лінійці) 
- Робота по підручнику – пояснення прийому додавання числа частинами: 
3 + 2 = 5 
5 + 3 = 8 
3 + 2 + 3 = 8 
3 + 5 = 8 
- Робота над правилом 
3. Первинне закріплення – записати відповідні приклади 
Вовчик сидів на першій поділці числового відрізка. Він зробив два стрибки праворуч і опинився на поділці 6
Запис в зошиті.
1 + 1 + 4 = 6
1 + 2 + 3 = 6 
1 + 3 + 2 = 6
1 + 4 + 1 = 6 
4. Фізкультхвилинка 
Трішки ми попрацювали, 
Сили наші підупали, 
Треба нам би відпочити, 
Сили свої відновити. 
Нумо, дружно встанемо. 
І зарядку почнемо: 
Руки вгору, руки в боки 
І ще декілька підскоків. 
Руки вгору, руки вниз – 
До навчання знов берись! 
5. Розв’язування задач 
-Подорожуємо далі. Хто ж зараз допоможе нам, вкаже, де знайти Колобка? 
Взимку ляже спати 
Дядько волохатий, 
Лиш тоді устане, 
Як весна настане. (Ведмідь) 
-А він покаже нам доріжку до Колобка тільки тоді, коли ми доведемо йому, що вміємо розв’язувати задачі. 
а) Розв’язування задач- віршів 
Посадив ведмідь в садочку 
Шість берізок, два дубочки. 
Рахувати сам не вмів 
І зозулю попросив. 
Почала вона літати, 
Почала вона кувати. 
Та не може полічить. 
А ну, всі допоможіть. 
(6 + 3 = 9)
Білка- мама, білченя 
По горіхи йдуть щодня, 
А зриваючи горіхи, 
Білченя сказало тихо: 
-Ось чотири, ось це п’ять, 
Як же їх порахувати? 
(4 + 5 = 9)
-А тепер Ведмедик, хоче взнати, чи дізнаєтесь ви, хто ж йому забив гол із звірят. 
6. Фізкультпауза
Руки на парту, пальці в кулак. 
Зробимо вправу ми, діточки, так! 
Пальці стискаємо і розтискаємо 
Будемо вправу ми з вами кінчати, 
Буде нам легше тепер працювати.
7. Самостійна робота- розв’язування прикладів 
- Вже чується ,наче, пісенька Колобка. З ким йому залишилося зустрітися? 
У темнім лісі проживає, 
Довгий хвіст пухнастий має. 
Їй на місці не сидиться, 
Як зовуть її? 
(Лисиця) 
-Поки колобок котиться по дорозі, співаючи свою пісеньку, ми перші зустрінемося з Лисичкою і не дамо їй з’їсти Колобка . 
- Лисичка пропонує виконати самостійну роботу – розв’язати приклади. 
Я Лисичка , я сестричка, 
Не сиджу без діла. 
Ось завдання на увагу: 
Ви рішайте сміло 
-Як розв’яжете приклади, Колобок – ваш! 
5 + 2 + 3 = 
3 + 1 + 2 = 
- Молодці діти, допомогли залишитися цілим Колобку. Покотився він далі і опинився в 1-В класі. 
ІІІ. Підсумок уроку 
- Молодці, діти, ви допомогли Колобку. Ви показали, що вмієте розв’язувати приклади і задачі, а головне дружити. Допомагайте один одному так, як ви це робили на уроці.

 

bottom of page