

Конспекти уроків.Літературне читання.
1 клас (ЗПР)
Урок 35.
Тема: Уляна Федасюк «Маленька українка».
Урок 35.
Тема: Уляна Федасюк «Маленька українка».
Мета: удосконалювати навички виразного читання, збагачувати лексичний запас учнів; розвивати мовленнєву компетентність учнів; закріпити і збагатити уявлення першокласників про Батьківщину, виховувати громадянські й патріотичні почуття: любов до Вітчизни, гордість за свій народ.
Обладнання: плакати із зображеннями державних символів України; сюжетні ілюстрації на національну тематику; слайд або світлина з видом Києва;
Хід уроку
I. Організаційний момент
Пролунав дзвоник — і ми знову зібралися в нашій затишній класній кімнаті. Сьогодні ми поговоримо про важливе й цікаве для кожної людини.
Я надзвичайно, друзі, рада
Дитячі бачить оченята —
Як сяють вони ясно в вас!
Застиг в очікуванні клас:
Чекають з нетерпінням діти:
Про що ж розмова нині піде?
II. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
А піде вона, діти, про те, що об’єднує нас усіх. Це наша Батьківщина — край, де ми народилися й живемо, земля наших батьків і прадідів, держава, що має багату історію та чудові традиції. Це Україна.
III. Мотивація навчальної діяльності:
Отже, сьогодні ми говоритимемо про Батьківщину. А як ви вважаєте, без чого не може існувати жодна країна? (Діти висувають припущення.) Правильно, у світі немає жодної держави без народу. Тобто Україна — це не тільки мальовничі й родючі землі, але й усі люди, що населяють їх.
Кожний з вас — українець, і вам усім обов’язково належить знати, якого ви роду-племені та, звісно, пишатися ним.
IV. Подання нових знань
1. Бесіда «Про український народ»
Хоча ви ще першокласники, та, певне, вже з дошкільних років вам відомо, що ви діти... Які? (Українські.) Правильно. Зараз ви ще маленькі, але згодом, може, хтось із вас стане відомим у всьому світі і теж прославить Україну своїми справами, творчістю чи науковими відкриттями. Наші символи — золотий герб-тризуб і синьо-жовтий прапор. Тризуб — символ козацької влади, свободи й незалежності, а прапор нагадує синє небо над українською землею і жовті хлібні лани нашого краю.
Справжній українець повинен змалку знати символіку своєї Батьківщини, цікавитися рідним краєм, його визначними місцями, природою, минувшиною, історією та подіями сьогодення. Зараз, діти, я пропоную вам узяти участь у пізнавальній вікторині.
2. Вікторина «Люби і знай свій рідний край!»
Запитання для вікторини
1). Які символи має наша держава? (Герб, прапор, пісню-гімн.)
2). Скільки кольорів має український державний прапор? (Два.)
3). Які ці кольори? (Синій та жовтий.)
4). Як називається столиця України? (Київ.)
По закінченні вікторини педагог відзначає найбільш активних та кмітливих учасників.
Фізхвилинка
Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
3. Опрацювання вірша Уляни Федасюк «Маленька українка».
1) Читання вірша вчителем.
2) Гра “Бджілки”.
Напівголосне читання учнями вірша.
3) Читання слів на дошці за вчителем.
Українець, українка, українкою.
4) Бесіда за змістом вірша.
- Про кого йдеться в вірші?
V. Підбиття підсумків. Рефлексія.
- Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
