top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 21. 

Тема: Склад числа 9. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування задач на знаходження суми, та за малюнком.

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 21.
Тема: Склад числа 9. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування задач на знаходження суми, та за малюнком.
Мета: закріпити склад числа 9; таблиці додавання і віднімання числа 2; вправляти у розв'язуванні прикладів виду 7 + 2 + 1; 9 – 2 - 2; у складанні й розв'язуванні задач; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати акуратність.


Хід уроку


I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Веселі задачі
• Шість малят-дошкільнят
Стали струнко в один ряд.
Підійшов до них Панас:
Скільки зараз стало нас? (6 + 1)
• По дорозі зайчик біг.
Ніс 9 яблук на пиріг.
Одне впало, покотилось.
Скільки яблук залишилось? (9 — 1)
2. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ 
Завдання 1
— Які числа живуть у цих чарівних будиночках?
— Як ви здогадалися?
— Перевірте, чи правильно заселили квартири у першому будиночку. Заселіть вільні квартири у другому будиночку.
— Розгляньте третій будиночок. На якому поверсі немає вільних квартир?
— Додайте числа, що мешкають на цьому поверсі.
— Яке ж число живе у цьому будиночку? Заселіть вільні квартири.
Завдання 2
— Скільки грибочків у кожному кружечку?
— На які два числа можна розкласти число 9?
Фізкультхвилинка
3. Робота над задачами за малюнками.
1) Оля знайшла 8 лисичок і 1 боровичок.
— Поставте запитання так, щоб задачу можна було розв’язати дією додавання.
2) На спортивному майданчику 7 дівчаток, а хлопчиків — на 2 більше. Скільки хлопчиків на спортивному майданчику?
4. Відновлення натурального ряду чисел
 5. Каліграфічна хвилинка
— Запишіть рядочок цифри 9.
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв'язування прикладів, використовуючи таблиці додавання і віднімання числа 2
8 + 1 - 2                         
6 – 2 + 1                         
5 + 1 - 2
3. Задача на кмітливість
На яблуні росло 8 яблук, а на сосні — на 2 яблука менше. Скільки яблук росло на сосні?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Ми рахували?
— Ми писали?
— Ми задачі розв’язували?

bottom of page