top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 20. 

Тема: Склад числа 8. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми, остачі та за малюнками. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 20.
Тема: Склад числа 8. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми, остачі та за малюнками. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць.
Мета: закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 1; познайомити учнів із задачами на збільшення і зменшення числа на кілька одиниць; удосконалювати вміння складати і розв'язувати задачі за малюнками; виховувати старанність.


Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Ланцюжок»
 
2. Робота з матеріалом для лічби
— Викладіть стільки кружечків, кількість яких відповідає записаному числу (6; 4; 9).
— Викладіть 7 кружечків. Назвіть наступне число до числа 7.
— Як отримали 8? (До 7 додали 1.)
— Покладіть ще один кружечок.
— Назвіть наступне число до числа 4.
— Як отримали число 5?
— Перевірте за допомогою кружечків.
3. Самостійна робота
 
Самоперевірка (за записом на дошці).
4. Складання прикладів на віднімання із прикладів на додавання
5 + 1 = 6
7 + 1 = 8
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 58)
Завдання 1
— Що робить козенятко на першому малюнку?
— Говорять: «Збільшили на 1».
— Що робить козенятко на другому малюнку?
— Говорять: «Зменшили на 1».
— Щоб збільшити число на кілька одиниць, потрібно додати. Щоб зменшити число на кілька одиниць, потрібно відняти.
Завдання 2
— Складемо і розв’яжемо задачу за малюнком.
— Прочитайте умову. Яке запитання? Прочитайте розв’язання і відповідь.
Завдання 3
— Розгляньте перший малюнок. Скільки тенісних м’ячиків?
— Що написано під другим малюнком? під третім?
— Поясніть, яку дію треба виконати.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розв'язування прикладів з коментуванням (біля дошки)
8 – 1 – 1 =            
6 + 1 + 1 =           
5 + 0 + 1 =
4 - 1 - 1 =             
2 + 0 – 1 =            
3 + 1 – 1 =
2. Розв'язування задач
1) У Галинки було 3 груші, Оленка дала їй ще 2 груші. Скільки груш стало у Галинки?
— Якою дією слід розв’язати задачу?
— Викладіть за допомогою цифр розв’язання задачі. (3 + 2)
— Скільки груш стало у Галинки? (5)
Перекласти 2 груші. Число 2 замінити знаком питання.
— Складіть задачу.
2) У Галинки було 3 груші, 2 груші вона віддала Оленці. Скільки груш залишилося?
— Що означає число 3 в цій задачі?
— Яке запитання задачі?
— Викладіть розв’язання задачі за допомогою цифр.
— Чим відрізняються задачі?
— Так, одна задача розв’язується дією додавання, а друга — дією віднімання. У задачах різні відповіді і запитання. (У першій задачі Оленка дала Галинці 2 груші, а в другій — Галинка Оленці.)
— Чим задачі подібні? (У задачах розповідається про дівчаток — Галинку й Оленку. В Галинки було 3 груші.)
3. Каліграфічна хвилинка. Гра «Конкурс красунь»
Написання цифр 7; 8.
— З яких двох чисел складається число 7; 8?
4. Задачі на кмітливість
• Ти та я, та ми з тобою. Скільки всього нас?
• Три яйця зварилося за три хвилини. За скільки хвилин зварилося одне яйце?
• До Маші на день народження завітали три подружки. На столі вже стоять дві тарілки. Скільки ще тарілок треба поставити на стіл?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого навчалися на уроці?
— Що означає «збільшити на...»; «зменшити на...»?

bottom of page