top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 22. 

Тема: Склад числа 10. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми, остачі та за малюнками. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць.

 

 

 

 

 

 

 

Урок 22.
Тема: Склад числа 10. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми, остачі та за малюнками. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць.
Мета: розкрити зміст понять «на... більше», «на... менше»; вміння розв'язувати задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць; закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 3; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність.

 

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Веселі задачі
• Було у Маринки
10 ягід малини
4 ягідки з’їла,
А скільки лишила?
• Біля лісу на галявці
Знайшли моркву сірі зайці.
Вісім морквин — це чимало,
Чотири з’їли. Скільки стало?
2. Усні вправи
— Збільшити на 2 числа 5; 1; 8; 0.
— Зменшити на 3 числа 4; 8; 7; 10.
3. Розв'язування «ланцюжків» прикладів
 
4. Розв'язування прикладів
3 + 2 + 1= 
4 + 2 + 2 =
6 – 2 - 1 =  
7 – 2 - 2 =
9 – 2 + 1 = 
5 + 2 - 1 =
10 - 1 =
10 - 0 =
7 - 7 =
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ 
Завдання 1
— Скільки рибок в акваріумі у дівчинки? Скільки рибок в акваріумі у хлопчика? Складіть задачу і поясніть її розв’язання. Прочитайте відповідь.
Завдання 2
— Скільки шишок у білочки? Скільки шишок у зайчика? Складіть задачу і поясніть її розв’язання. Прочитайте відповідь.
— Шукаючи більше число, слід додавати. Шукаючи менше число, слід віднімати.
Завдання 3
— На яку глибину пірнула гагара?
— На яку глибину пірнув баклан?
— Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
Завдання 4
— Скільки пиріжків з’їв Пончик?
— Скільки пиріжків з’їв Незнайко?
— Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?
Завдання 5
— Розгляньте таблиці.
— Що треба зробити з числами першої таблиці? Яку дію виконати?
— Що треба зробити з числами другої таблиці? Яку дію виконати?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повторення понять «умова», «запитання», «розв'язання», «відповідь» задачі. Складання і розв'язування задач за малюнком
Було — 10                          Було — 8
Виїхало — 2                      Прилетіло — 2
Залишилося - ?                  Стало - ?
2. Задача на кмітливість
У білочки було 5 горішків. Вона з’їла всі, крім третього. Скільки горішків залишилось у білочки?
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

bottom of page