

Урок 38.
Тема: Оксана Сенатович «Веселий сніг».
Презентація
Урок 38.
Тема : Оксана Сенатович «Веселий сніг».
Мета : Розширити уявлення дітей про красу природи взимку; розвивати читацькі уміння і навички, творчу уяву; вчити дітей правильно, виразно читати поетичні твори, зв’язно висловлювати свої думки; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати спостережливість, любов до природи.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Девіз уроку Слайд
- Виразно читаємо,
чітко слова промовляємо.
Мову та творчість свою розвиваємо.
ІІ. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
1. - Відгадайте загадку.
Чудо-сани прилетіли,
Скакуни в тих санях білі.
В санях тих сидить цариця
Білокоса, білолиця.
Рукавом махає,
Сріблом все вкриває. (Зима) Слайд
2.Фонетична розминка.
-Як вітер виє взимку? (У-у-у.)
-Як дерева шелестять голими вітами? (Ш-ш-ш.)
-Як земля від морозу тріщить? (Трісь-трісь-трісь.)
-Нам холодно. Погріємо долоньки: хух-хух-хух.
Ось ми і провели фонетичну розминку.
3. Робота зі скоромовкою. Слайд
На дуби і на ялинки тихо падають сніжинки.
• Промовити повільно;
• промовити швидше;
• промовити із здивуванням;
• промовити весело.
4. Розчитування. Слайд
Гру зем гру і ту дить.
день лю дить ха сту
ІІІ. Повідомлення теми уроку.
-Сьогодні ми розпочинаємо новий великий розділ «Все укрив блискучий іній». Явища, які відбуваються в природі взимку, викликають у людей різні почуття.
1. Створення асоціативного куща.
- Подивіться на екран і скажіть, які почуття викликає у вас зима? Слайди
(Діти висловлюють свої почуття.)
- Складемо асоціативний кущ. Слайд
здивування захоплення
радість ЗИМА сум
задоволення турбота
- На уроці ми будемо читати вірш Оксани Сенатович «Веселий сніг». Будемо вчитися порівнювати, збагачувати свою мову образними висловами, зв’язно висловлювати свої думки.
2. Очікування.
- Уявіть собі, що ви – сніжинки. Куди б хотіли потрапити, що побачити.
- А чого ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? (дізнатись щось нове, збагатити словниковий запас, навчитися порівнювати, виконувати цікаві завдання)
ІV. Робота над темою уроку.
- Перш ніж почнемо читати, впізнаємо предмет за його ознаками.
1.Закінчіть речення. Слайди
Холодна, білосніжна, чарівна, морозна …(зима).
Сріблястий, пухнастий, чистий, скрипучий …(сніг).
Легка, ніжна, тендітна, химерна …(сніжинка).
V. Фізкультхвилинка.
Морозець, морозець,
не щипай нам щічки.
Теплі валянки у нас,
шубки й рукавички.
Морозець, морозець,
плещемо в долоні.
У дівчаток і хлоп’яток
носики червоні.
VІ. Робота над віршем Оксани Сенатович «Веселий сніг». Слайд
• Самостійне читання.
• Аналіз змісту.
-На кого падав сніг?
-Чому про сніг сказано «веселий»?
-З яким настроєм треба читати вірш?
• Знайдіть рими.
Малих - …(сумних).
Сміх - …(сніг).
Сніжки - …(усмішки).
-Знайди слова, які звучать однаково, а означають різне.
Ніс – виконував дію.
Ніс – орган нюху.
-Які слова вжито в переносному значенні? (Сніг сідав, заліз)
VІІ. Підсумок уроку.
-Мої очікування від уроку здійснилися. А ваші?
(Відповіді дітей.)
VІІІ. Самооцінка.
- А зараз, дітки, оцінимо свою діяльність на уроці. Якщо ви вважаєте, що були активними, виконували всі завдання, висловлювали свої думки – візьміть голубу сніжинку.
- Якщо були не дуже активними – синю.
- А якщо ви недостатньо приймали участь в обговоренні та виконанні завдань – сіру. Прикріпіть ці сніжинки на наш малюнок.
Конспекти уроків.Літературне читання.
1 клас (ЗПР)
Веселий
світ
Веселкового
класу!
