top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 28-29. 

Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК 28-29
Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання.
Мета: розкрити принцип побудови таблиць додавання й віднімання чисел 8 і 9; удосконалити обчислювальні навички; розвивати увагу, мислення; виховувати уважність.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент
Ось дзвінок сигнал нам дав: Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо урок математики починаймо.
II. Повторення вивченого матеріалу
1 Математичний диктант
– 1-й доданок - 3, 2-й доданок - 4. Чому дорівнює сума?
– Знайдіть суму чисел 4 і 5.
– На скільки 6 більше 4?
– На скільки 5 менше 8?
– До якого числа слід додати 9, щоб дістати 9?
– До 4 додати стільки ж. Чому дорівнює сума?
– Число 5 збільшити на 2.
– Число 9 зменшити на 4.
- Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше від другого?
- Як називаються числа при додаванні?
2 Розв'язування прикладів
- Оберіть тільки ті приклади, що містять додавання і віднімання числа 7. Запишіть у зошит і розв’яжіть.
9 + 1    10 – 7   8 + 1     6+ 2
4 + 5    10 - 6     9- 7      1+ 7
7 + 2     8 – 7     3 + 7     5 + 3
3 Усне розв'язування задач (робота з числовим віялом)
– У Катрусі було 3 червоних бантики і 2 синіх. Скільки всього бантиків було у Катрусі?
– На озері плавали 2 качки і 6 каченят. На скільки більше було каченят, ніж качок?
– Обідало 8 людей. Оля поклала на стіл 6 ложок і 8 виделок. Скільки ложок ще необхідно покласти?
III. Ознайомлення з новим матеріалом
1 Повторення складу чисел 8 і 9
- З яких чисел складається число 8; 9?
2 Каліграфічна хвилинка
Письмо цифр 8; 9.
3 Складання таблиць додавання й віднімання. Запис таблиць у зошиті
- Прочитайте відповіді кожної таблиці.
- Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.
- Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь.
Фізкультхвилинка
По доріжці йшли, ішли,
Багато камінчиків знайшли.
Присіли, зібрали І далі пішли.
4 Розв'язування прикладів з коментуванням
1 + 9 – 2
10 -8 +1 
9 - 8 + 6
9 - 9 + 4
5 Робота з набірним полотном
Учитель виставляє 3 червоних кружечки ліворуч, а праворуч - 5 синіх, але сині кружечки затулені смужкою паперу, на якому написаний знак питання.
Учитель починає пояснення:
- Дівчинка вирізала всього 8 червоних і синіх кружечків. Червоних кружечків 3 (показує). Скільки синіх кружечків вирізала дівчинка?
- 8 кружечків - це кружечки якого кольору? (3 червоних і сині)
- Якщо ми із усіх кружечків заберемо червоні (знімає їх), то які залишаться? (Сині)
- Як ще можна дізнатися, скільки синіх кружечків? (8 - 3 = 5)
- Перевіримо (знімає смужку паперу, під якою дійсно 5 синіх кружечків).
Висновок. Щоб знайти невідомий доданок, необхідно від суми відняти відомий доданок.
IV. Закріплення вивченого матеріалу
1 Складання й розв'язування задачі за малюнком
Повторити складові частини задачі. Задачу розв’язати усно. Пояснення учнями вибору дій.
2 Робота з геометричним матеріалом
- Накресліть відрізки завдовжки 4 і 6 см. Надпишіть їх довжину.
- Як дізнатися, на скільки другий відрізок більший від першого?
- Запишіть розв’язання.
6 - 4 = 2 (см)
Фізкультхвилинка
Це права рука, це - ліва рука,
Праворуч - гучна діброва,
Ліворуч - швидка ріка.
Обернулися ми, і от,
Стало все навпаки: ліворуч - гучна діброва,
Праворуч - швидка ріка.
Невже, стала правою Моя ліва рука?
3 Самостійна робота
1 варіант розв’язує перший ланцюжок; 2 варіант - другий ланцюжок.
V. Підсумок уроку. Рефлексія
Повторення таблиць додавання і віднімання чисел 8 і 9.
- Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше від іншого?
- Як називаються числа при додаванні?
- Як знайти невідомий доданок?
- Було 9 зошитів. З них 6 - у клітинку. Скільки зошитів було в лінійку?

bottom of page