top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 30. 

Тема: Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Різницеве порівняння чисел. Розв’язування задач на основі практичних дій з предметами і за малюнком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 30.
Тема. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Різницеве порівняння чисел. Розв’язування задач на основі практичних дій з предметами і за малюнком.
Мета:  на основі порівняння кількості предметів формувати свідоме розуміння різницевого порівняння чисел; познайомити із задачами на різницеве порівняння чисел; розвивати логічне мислення; удосконалювати навички усної лічби.
Обладнання:  предметні картинки, таблиці задач, дидактичний матеріал.

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба за картками (приклади на додавання та віднімання в межах 10)
7 – 5
8 – 4
6 – 4
5 + 2
3 – 2
4 – 3
9 – 5
5 – 5
1 + 5
5 + 5
2. Математичний диктант
1 збільшити на 4; 7 зменшити на 2; 3 + 5; 8 – 6; 10 зменшити на 1; записати сусідів числа 6; записати число, яке більше 5 на 2; записати число, яке більше 3 на 4; записати число, яке менше 8 на 1.
3. Знайти й прочитати приклади з відповіддю 7.
6 + 2      8 – 1      4 + 3      10 – 1      9 – 2      7 + 0
4. Гра «Збери грибочки»
На дошці — корзинка. У вчителя на дошці гриби, на яких написані приклади. Учні обирають собі грибочок, розв’язують приклад і кладуть (прикріплюють) в корзинку.
4 – 2
6 + 1
5 +1
4 – 4
5 + 2
9 – 4
8 – 5
7 – 4
7 – 3
9 – 3
II. Вивчення нового матеріалу
1. Порівняння чисел на предметних малюнках
— Викладіть 5 кружечків.
— Покладіть нижче під кружечками 3 квадратики.
— Яких фігур більше, яких менше?
— Скільки кружечків залишилось зайвими (в них немає пари-квадратика)?
— Як записати дію з предметами за допомогою цифр?
— Скільки було кружечків? (5)
— Скільки було квадратиків? (3)
— Від якого числа кружечків ми відділили квадратики? (Від 5 відділили 3.)
— Як записати таку дію прикладом? (5 – 3 = 2)
— Що означає число 2?
Висновки: щоб довідатися, на скільки одне чисел більше або менше іншого, потрібно від більшого числа відняти менше.
2. Робота з підручником 
3. Фізкультхвилинка
4. Розв’язання задачі за малюнком, (малюнок — на дошці)
В одному пакеті 7 груш, а в іншому — на 3 більше. Скільки груш у другому пакеті?
5. Цікавий лабіринт
Допоможіть Буратіно дістатись золотого ключика.
III. Підсумки уроку

 

bottom of page