top of page

Конспекти уроків.Природознавство.

1 клас (ЗПР)

Урок 48. 

Тема: Яких свійських тварин розводять у твоєму краї?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК 48
Тема. Яких свійських тварин розводять у твоєму краї?
Мета. Розширити й уточнити знання учнів про різноманітність тварин, середовище їхнього існування; про тварин, які живуть поряд з людиною; розвивати вміння спостерігати за тваринами; формувати елементарні вміння по догляду за свійськими тваринами; виховувати шанобливе ставлення до них.
Обладнання. Предметні малюнки, таблиця “Свійські тварини”, кросворд.

 

Хід уроку

 

I.    Організаційний момент.
II.    Хвилинка спостереження та повторення вивченого.
Аналіз стану неба, опадів, вітру.
III.    Вивчення нового матеріалу.
1.    Бесіда з елементами розповіді.
—    Яких тварин називають свійськими?
—    Яких свійських тварин ви бачили у селі?
Хто за ними доглядає? Навіщо людина впрошує цих тварин? Яку ко¬ристь вони приносять?
Висновок. Тварин, які живуть біля людей і яких людина доглядає, назива-ють свійськими.
2.    Робота з таблицею “Свійські тварини”.
Діти називають тварин, зображених на малюнках. Учитель повідомляє, що осел і верблюд також свійські тварини. Вони допомагають людині перевозити вантажі, з шерсті верблюда роблять вовчу.
3.    Відгадування загадок.
Короткі ноги, завитками роги,
•    шерсть м'яка та густа
і курдюк замість хвоста. (Баран)
•    Я великий, я красивий, як біжу я в'ється грива, копитами — туп-туп-туп,
по камінню — цок-цок-цок. (Кінь)
•    Плавала, купалася,
сухою зосталася. (Качка, гуска)
•    3 рогами, а не бик, доять, а не корова.
кору здирає, а кошиків не плете. (Коза)
•    Хвіст гачком, ніс п’ятачком. (Свиня)
•    Гавкає, кусає і в дім не пускає. (Собака)
4.    Розповідь учнів про свійських тварин рідного краю.
—    Яких тварин утримують твої рідні чи знайомі у селі?
—    Навіщо вони їх розводять?
—    Які тварини є у вас вдома? У бабусі, дідуся? У родичів?
—    Як ви доглядаєте за свійськими тваринами?
Які клички вони мають?
5.    Робота в парах “Хто де живе?”
—    До малюнків сараю, курника, стайні, вулика, ставка, корівника селіть” відповідних свійських тварин.
6.    Гра “Плутанка”.
Яка свійська тваринка дає сировину для виготовлення цих речей і продуктів?
7. Робота з підручником (с. 108—109).
а)    Розгляд фотографій та робота над їх змістом.
б)    Відповіді на запитання.
в)    Навести приклади свійських тварин, які належать до всіх чотирьох груп.
г)    Відгадування загадок.
г)    Розказати, де живуть свійські тварини.
д)    Що свійські тварини дають людям?
е)    Пояснити вислів "Корова у дворі — їжа на столі"', є) Робота в парах.
—    Придумайте лагідні слова для корови.
Хто назве більше свійських тварин?
Фізкультхвилннка
Два півники, два півники
 горох молотили,
 дві курочки-чубарочки 
до млина носили.
Цап меле, цап меле, 
коза засипає, 
а маленьке козенятко на скрипочці грає.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1.    Робота в зошиті.
2.    Вправа “Мікрофон”. Розповісти про свійську тварину, яка найбільше подобається. Пояснити, чому.
3.    Робота в групах з дидактичними картками.
4.    Розгадування кросворда.
Впишіть до клітинок назви тварин і дайте відповідь на запитання: “Хто в темнім лісі проживає і пухнастий хвостик має?
(Теля, жираф, слон, тигр, цап, свиня. Лисиця.) — Які з цих тварин свійські? А які — дикі?
 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

5.    Робота в парах.
Одна дитина називає свійську тварину, а друга придумує їй кличку.
V. Підсумок уроку.
1.    Відповіді на запитання.
—    Яких тварин називають свійськими?
Назвіть 2-3 свійські тварини нашого рідного краю.
—    Яке значення для людей мають свійські тварини?
—    Яку участь в охороні тварин можуть взяти учні?
—    Які свійські тварини є у вашої бабусі у селі?
—    Що вони їдять? Де живуть?
—    Які в них клички?
2.    Гра “Хто живе однією сім'єю".
Корова — теля, кінь лоша, свиня порося, півень, курка — курчата і т.д.
3.    Робота з батьками.
а)    Розкажіть батькам, яка свійська тварина вам подобається найбільше. Поясніть, чому.
б)    Дізнайтеся більше про походження цієї тварини та її звички.
Виконайте завдання для друга природи. Складіть розповідь “Дарунки свійських тварин”.

bottom of page