top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 18. 

Тема: Склад числа 6. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування задач на основі практичних дій з предметами і за малюнком.

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 18
Тема: Склад числа 6. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування задач на основі практичних дій з предметами і за малюнком.
Мета: на основі практичних дій з предметами продемонструвати всі варіанти складу чис¬ла 6 , вчити складати і запам'ятовувати приклади на додавання і віднімання в межах 6 на основі складу числа 6, розвивати увагу, вміння оцінювати спосіб ви¬конання завдання, виховувати бажання допо¬магати, піклуватися про інших. 
Обладнання:    демонстраційний матеріал: казкові герої —Ріпка, лічильний матеріал, таблиця «Склад числа 6», роздатковий матеріал.
Тип уроку. Урок-казка.
       

             
Хід уроку

 

І. Організація учнів до уроку.
Пролунав дзвінок, 
Починається урок.
Працюватиме старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
ІІ.  Мотивація навчальної діяльності.
- Діти. Я знаю, що ви любите казки. 
- А які казки ви вже знаєте?
- Я називаю героїв казки, а ви впізнаєте з якої казки ці герої ?
- Сьогодні ми відправляємось в дивовижну подорож до казки. А казка ця незвичайна, а математична, а її герої дуже люблять рахувати.
Тут є приклади, задачі, 
Ігри, жарти, все для вас!
Побажаю вам удачі – 
За роботу, в добрий час.
( гра – асоціація до слова подорож)
ІІІ. Основна частина уроку.
- Діти , протягом уроку ви повинні бути дуже уважними, бо в кінці уроку вам необхідно буде сформулювати тему уроку)
Розвиток математичних умінь.
 Усна лічба.
Посадив дід ріпку (на дошці з’являється малюнок діда та ріпки). Виросла ріпка велика-превелика. Пішов дід на город, став ріпку із землі тягти. Тягне-потягне – витягнути не може. Та раптом говорить ріпка людським голосом:
- Якщо, дід, ти дуже хочеш витягнути ріпку, то спробуй відповісти на мої питання.
- Діти, а ви хочете допомогти діду витягнути ріпку?
- Тоді дайте правильні відповіді на питання. 
(гра з м’ячем)
Завдання для діда
1. Назвати числа від 1 до 10.
2. Назвати числа від 8 до 5.
3. Назвати «сусідів» числа 6; числа 4.
4. Яке число наступне за числом 5; за числом 1; за числом 3?
5. Яке число передує числу 5; числу 3; числу 4?
6. Перший доданок – 4, другий – 1. Чому дорівнює сума?
Висновок: що ми повторили ?
- Молодці, діти! Ви дуже допомогли дідусю. Але ріпка сидить у землі та не ворухнеться. 
Покликав дідусь на допомогу бабусю (малюнок із зображенням бабки).
Бабуся за дідуся, дідусь за ріпку: тягнуть-потягнуть – витягнyти не можуть. 
Каже ріпка: 
- Якщо ви дуже хочете витягнути мене, то спробуйте розв’язати приклади .(самостійне розв’язання та взаємоперевірка прикладів). А спочатку пригадайте склад числа 6.
Розв’язування прикладів. ( в зошитах написані приклади, необхідно написати каліграфічно тільки відповіді)
1+4=
4-2=
6-3=
Висновок: над чим ми працювали?
- Молодці! Постарались на славу. Але ріпка так і залишилась в землі
IV. Фізхвилинка.
Знову дід з бабою ріпку тягнуть, але нічого у них не виходить. Покликала бабуся внучку (малюнок із зображенням внучки). А внучка у них була весела, любила співати та танцювати. 
- Давайте, діти, потанцюємо разом із внучкою.
(Діти виконують фізхвилинку «Якщо весело живеться»
Ось ріпка і говорить:
- Як ти добре танцюєш, дівчино! А чи вмієш ти складати за малюнком приклади?
- Звичайно вмію, - відповіла дівчина. І цифри при цьому пишу правильно, каліграфічно.
Та прийнялась за роботу.
- А щоб внучка не відчувала себе самотньою, давайте і ми з вами виконаємо це завдання, чим і допоможемо казковим героям.
- Треба виконати малюнковий диктант. Скласти і записати приклади за малюнком.
  Каліграфічне письмо.(коментована перевірка)
- Молодці! Постарались на славу. Але ріпка так і залишилась в землі
ВИСНОВОК: над чим ми працювали ?
Внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку: тягнуть-потягнуть – витягнути не можуть. Покликала внучка Жучку. Прибігла Жучка (малюнок із зображенням Жучки).
- Що означає слово Жучка? (кличка собаки)
- Як пишеться слово Жучка?
 Робота з геометричним матеріалом.
Ріпка її й питає:
- Жучка, а які геометричні фігури ти знаєш?
- Трикутник, чотирикутник, відрізок, промінь, круг, пряма, точка, 
ламана, крива!
- Молодець! Тоді, якщо ви дуже хочете витягнути ріпку, назви та полічи 
геометричні фігури, які ти бачиш на малюнку.
- Давайте, діти, і ми з вами виконаємо це завдання. Можливо киці знадобиться наша допомога.
ВИСНОВОК: над чим ми працювали?
Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку: тягнуть-потягнуть – витягнути не можуть. Покликала Жучка кішку Мурку. Прибігла Мурка (малюнок із зображенням кішки).
Робота над відрізками. 
- Виміряйте лінійкою ширину дверей? (1 см)
- Накресліть відрізок цей у зошит. Дайте йому назву.
Висновок: що ми повторили?
- Дякую, вам діти! – сказала ріпка. Але мені здається, що треба погукати ще когось на допомогу.
 Задача.
Покликала Мурка мишку. Прибігла мишка на допомогу( малюнок із 
зображенням мишки). Ріпка їй говорить:
- Ось вам останнє завдання. Якщо його не виконаєте, не витягнути вам мене У білочки було 3 горішки. Потім вона знайшла ще 3. Скільки грибочків у білочки стало всього ? (Задачі на картках).
- А можна я попрошу допомоги у дітей?, - спитала мишка у ріпки.
- Можна, - дозволила ріпка. Але, якщо вони зможуть!
- Діти, зможемо розв’язати цю задачу?
(Діти висловлюють свої думки). 
Мишка за Мурку, Мурка за Жучку, Жучка за внучку, внучка за бабку, бабка за діда, дід за ріпку: тягнуть-потягнуть – та й витягнули ріпку!
- Але, діти, без вашої допомоги вони б цього зробити не змогли.
V. Рефлексія
- Яка тема уроку?(виводять діти)
- Діти, чому герої казки «Ріпка» змогли витягнути ріпку?
- Хто з вас працював на уроці плідно ?(діти піднімають руки)
- Кому ще треба попрацювати більше над собою?

 

bottom of page