top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 19. 

Тема: Склад числа 7. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього).

 

 

 

 

 

 

 

 


Урок 19
Тема. Склад числа 7. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Збільшення та зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього).
Мета: на основі практичних дій з предметами продемонструвати всі варіанти складу чис¬ла 7 з двох менших чисел, вчити складати і запам'ятовувати приклади на додавання і віднімання в межах 7 на основі складу числа 7, ознайомити з назвами днів тижня, розвивати увагу, вміння оцінювати спосіб ви¬конання завдання, виховувати бажання допомагати, піклуватися про інших. 
Обладнання: демонстраційний матеріал: казкові герої —Білосніжка, семеро гномів, мудра Сова, лічильний матеріал, таблиця «Склад числа 7», роздатковий матеріал.
Тип уроку. Урок-казка.

 

Хід уроку

 

І. Організація учнів до уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Діти, чи любите ви казки? Пригадайте казки, у на¬звах яких зустрічаються числа («Троє поросят», «П'ятеро з одного стручка», «Три ведмеді», «Білосніжка та семеро гномів», «Дев'ять братів і десята сестриця Галя» та інші).
III. Повідомлення теми і мети уроку.
— Сьогодні ми здійснимо подорож у казку «Білосніжка та семеро гномів». Познайомимося з героями казки, дізнаємося їх імена та допоможемо врятувати Білосніжку від чарів злої мачухи-чаклунки.
Казок країна чарівна,
 У гості нас чека вона. 
Отож, часу не гаймо,
 У подорож до казки рушаймо!
IV. Актуалізація опорних знань учнів.
Жила собі маленька красива дівчинка, звали її Білосніжкою. (слайд 1).  Але, на жаль, вона була сиротою і жила з мачухою — злою чаклункою. Дівчинка була працьовита, любила виконувати різні завдання, а особливо розв'язувати приклади. Малята, давайте допоможемо Білосніжці швидше справитися із завданнями.
Усна лічба.
Каліграфічна хвилинка.
 Білосніжка дуже любить писати. Ви можете попра¬цювати разом з нею.
Запишіть числа, які на 1 більші від числа 4, 2, 6, 3, 5, 1 – 5, 3 ,7 , 4, 6, 2 
Лабіринт.
Зла мачуха зненавиділа Білосніжку після того, як чарівне дзеркало визнало дівчинку найвродливішою. Вона наказала своєму охоронцеві завести бідолашну в дрімучий ліс. Але охоронець, навпаки, дуже любив Білосніжку і, завівши до лісу, відпустив дівчинку. Білосніжка не знала, куди їй іти, бо всі стежки у лісі нагадували їй заплутаний лабіринт. Допоможіть Білосніжці знайти безпечну стежинку.
V. Вивчення нового матеріалу.
Ознайомлення із назвами днів тижня.
Нарешті Білосніжка потрапила до будиночка, в яко¬му жили гноми.(слайд 2).   Найстар¬ший — Понеділок, за ним — Вівторок, далі — Середа, сердитий брат — Четвер, веселий — П'ятниця, працьовитий — Субота, най¬менший — Неділя. Скільки всього гномів? (слайди 3-9)
— Як звати найстаршого гнома? Найменшого? Хто йде за Ві¬вторком? Хто за П'ятницею? Хто перед Вівторком?
Ознайомлення зі складом числа 7.
Білосніжка і гноми подружилися. Гноми працювали, здобуваючи дорогоцінне каміння, а Білосніжка прибирала в бу¬динку, прала, готувала братам смачну їжу. Коли збиралися біля столу, гноми сідали на 2 лавочки. (слайд 10)
Робота по картках-будиночках колективно.
Роботи за підручником (с. 34, впр. 1). 
Фізкультхвилинка (музична)    
VІ. Закріплення вивченого матеріалу. 
Розв’язання прикладів (диференційовано)
Гноми під землею добували дорогоцінне каміння. (слайд 11) Ми також зможемо допомогти їм. Це каміння не тільки дорогоцінне, а математичне. Здобути його можна лише тоді, коли розв'язати приклади.
6 + 1 =                         3 + 4 =                       4 + 3 =                         
2 + 5 =                         5 + 2 =                       6 + 1 =
— То скільки ж «дорогоцінних каменів» змогли зібрати гноми? (По 7).
Дізналася зла мачуха, що Білосніжка живе у гномів і стала ще вродливішою, ніж була, мало не луснула від злості. Переодягнулася бідною селянкою і пригостила дівчину отруєним яблуком. (слайд 12). Скуштувала яблука Білосніжка і заснула вічним сном. Сумують, плачуть гномики, бо не знають, як допомогти.  (слайд 13). 
Може, ви знаєте? На допомогу летить мудра Сова. Вона все на світі знає і нам допоможе.
Щоб допомогти Білосніжці, потрібно виконати складне завдання. Але самим з ним не впоратися. Тільки ви зможете допомогти, якщо будете кмітливими, уважними і, обов'язково, — дружними.
Творче застосування знань учнів ( с. 34, впр. 3).
5 + 2, 5 + 1 + 1, 2 + 2 + 1 + 1 + 1.
Самостійна робота по картках.
VІІ. Підсумок уроку.
Всі добре справилися із завданням. Подивіться: сталося диво — Білосніжка з вашою допомогою ожила. Ось бачите, яке чудо творить дружба? Ми навчилися допомагати друзям. А ще чого навчилися на сьогоднішньому уроці?

bottom of page