top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 17. 

Тема: Склад числа 5. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього) та остачі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 17
Тема: Склад числа 5. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього) та остачі.
Мета: вправляти учнів у порівнянні чисел в межах 5 і засвоєнні складу чисел у межах 5; вчити порівнювати висоту предметів; розвивати мислення, увагу, пам'ять; виховувати інтерес до математики.

 

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
• Киця Мурка на всі ніжки
Взула шовкові панчішки.
Та одна десь загубилась.
Скільки в киці залишилось?
• П’ять яблунь у саду росте
Одна із них уже цвіте,
Скільки яблунь не цвіли?
Як би ви, діти, відповіли?
2. Гра «Живі цифри»
Учитель роздає дітям корони з цифрами.
— Станьте цифри, по порядку! (1; 2; 3; 4; 5)
— Вийдіть, 3; 1; 4; 2.
— Вийдіть, числа, попередні до чисел 5; 3; 2.
— Вийдіть, числа, наступні до чисел 4; 2; 1.
— Вийдіть, «сусіди» числа 2; 4; 3.
— Молодці! З цим завданням ви добре впоралися!
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ 
Завдання 1
— У цих чарівних будиночках живуть числа. Якщо додамо числа, що мешкають на кожному поверсі, отримаємо число, що мешкає на даху. Заселіть вільні квартири.
Завдання 2
— Які знаки потрібно вставити?
Завдання 3
— Обчисліть. Прочитайте приклади з однаковими відповідями. (1 + 1 + 1 + + 1 + 1;  2 + 2 + 1;  3 + 2;  4 + 1;  3 + 1 + 1;  5 - 1 - 1 - 1 - 1;  5 - 4)
Завдання 4
— Які монети України ви знаєте?
— Якими монетами можна набрати 5 к.?
Завдання 5
— Яких казкових героїв ви знаєте?
— Скільки монет у Мальвіни? А у П’єро? У кого більше монет?
— Скільки копійок у Мальвіни? А у П’єро? У кого більше копійок?
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1.    Гра «Розсели цифри в будиночки» (самостійне виконання учнями)
2. Вправи на відповідність числа кількості об'єктів
Учитель демонструє різну кількість предметів, а учні піднімають віяло з       відповідною цифрою.
3. Робота в зошиті
Конкурс красунь. Письмо цифр 2; 3; 4; 5.
4. Доповнення рівностей
5. Логічна вправа
— Що «зайве»? Чому?
Плаття, шорти, куртка, чоботи, плащ.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого вчилися на уроці?
— Що дізналися нового?

bottom of page