top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 34-35. 

Тема: Назви і позначення чисел від 11-20. Десятковий склад числа. Розв’язування текстових задач на зменшення числа на кілька одиниць та на різницеве порівняння чисел.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 34-35.

Тема. Назви і позначення чисел від 11-20. Десятковий склад числа. Розв’язування текстових задач на зменшення числа на кілька одиниць та на різницеве порівняння чисел.

Мета:  на основі дій з пучками-десятками й окремими предметами вчити дітей утворювати числа другого десятка і читати їх, виділяти в них десятки й одиниці; закріплювати раніше вивчений матеріал шляхом розв’язання прикладів і задач; розвивати критичне мислення, вдосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання:  предметні малюнки до теми, смужки з геометричними фігурами для складання двоцифрових чисел.

 

Хід уроку

 

I. Актуалізація знань учнів

1. Фронтальна робота

• Назвати сусідів числа 7, 9, 13, 10.

• Назвати попереднє число до числа 4, 7, 12, 18.

• Назвати наступне число до числа 2, 5, 8, 14, 18.

• Знайти суму двох чисел 3 і 7, 4 і 6, 1 і 5, 10 і 6, 10 і 2.

2. Кругові приклади

10 – 3     9 – 6     7 + 2      8 – 4      4 + 6       3 + 5

I. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з демонстраційним матеріалом

— Викладіть 8 паличок, додайте 1. Скільки вийшло? Яке число 9 відносно числа 8? Як одержати число 11? Скільки одиниць у числі 12? Скільки десятків? Порахуйте від 11 до 19.

2. Робота з підручником

Складання й читання чисел 11–19.

3. Практична робота

Обвести в зошиті клітинки, як є на малюнку. Порахувати клітинки в кожній парі смужок й порівняти отримані числа (поставити знаки).

4. Фізкультхвилинка

5. Розв’язання прикладів

Яке число сховалось?

    + 2 = 6

    + 4 = 9

 5 +    = 7

 6 +   = 10

    + 5 = 6

 7 +    = 9

6. Робота над задачами

7. Розвиток графічних навичок

Накреслити відрізок 10 см, другий — на 3 см коротший.

III. Підсумки уроку

 

bottom of page