top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 33. 

Тема: Назви і позначення чисел від 11-20. Десятковий склад числа. Розв’язування текстових задач.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 33.

Тема: Назви і позначення чисел від 11-20. Десятковий склад числа. Розв’язування текстових задач.

Мета:  продовжити роботу над формуванням навичок усної лічби в межах 11–20; учити писати числа під диктовку, складати й розв’язувати задачі з монетами, за малюнками, самостійно ставлячи до задач питання; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість.

Обладнання:  предметні малюнки, картки із цифрами, прикладами, виразами.

 

Хід уроку

 

I. Актуалізація знань учнів

1. Розставити картки із числами у порядку зростання.

18   15   12   10   19    20   11   17   13   16   14

2. Усна лічба

Гра «Завантаж машини»

З’єднати стрілками приклади на кубиках з машинами.

— Чи залишився зайвий приклад? (9 + 1)Чому ви його не поклали на жодну машину? На скільки більше 10, ніж 9? Як називається число 9 по відношенню до 10? Як називається число 9 відносно 8?

3. Фронтальне опитування

— Порахуйте від 5 до 15.

— Назвіть сусідів числа 16, 14, 19.

— Назвіть число, що передує числу 15.

— Назвіть число на 1 більше, ніж число 13, 17.

— Назвіть число на 1 менше, ніж 19, 17, 13.

II. Закріплення вивченого матеріалу

1. Порівняти числа.

2. Порівняти вирази.

7 + 3     9

9 – 3     7

5 + 5    10

9 – 4     6

9 – 3     5

6 + 4    10

3. Записати числа, які читає вчитель.

Вісімнадцять, десять, вісім, тринадцять, одинадцять, шістнадцять,двадцять.

4. Робота з таблицею

На дошці — табличка. Під диктовку вчителя діти записують числа, які складаються з десятків та одиниць, у відповідних стовпчиках.

12, 15, 17, 19, 20, 10.

5. Фізкультхвилинка

6. Складання, запис і розв’язання прикладів за малюнком

7. Робота за підручником. Розв’язання задачі

8. Вправа на розвиток уваги

За командою вчителя діти закреслюють букву З, працюють протягом 1 хвилини.

III. Підсумки уроку

 

bottom of page