

Конспекти уроків. Математика.
1 клас (ЗПР)
Урок 36.
Тема: : Сантиметр. Розв’язування задач на основі практичних дій з предметами і за малюнками.
Урок 36.
Тема: Сантиметр. Розв’язування задач на основі практичних дій з предметами і за малюнками.
Мета: ознайомити учнів з одиницею вимірювання сантиметром та сантиметровою лінійкою; учити вимірювати довжину відрізка, доповнювати рівності і нерівності; закріплювати знання з нумерації чисел у межах 20; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
• Дві синиці, гарні птиці,
На вербі сиділи,
Три подружки-щебетушки
Раптом прилетіли.
Скільки на вербі синиць?
Полічи веселих птиць. (5)
• У садок до годівниці,
Прилетіли три синиці,
Потім ще три птиці —
Теж до годівниці.
Скільки птиць на годівниці? (6)
• Ось до класу на урок
Залетіло шість сорок,
Дві пізніше прибуло.
Скільки всіх птахів було? (8)
2. Математичний диктант
— Запишіть число, яке передує числу 16.
— Запишіть число, яке іде за числом 15.
— Запишіть цифрою, скільки сторін має шестикутник?
3. Гра «Оплески»
Учитель показує число і промовляє слово «більше» чи «менше», а діти один за одним плещуть у долоні різну кількість разів.
4. Складання рівностей на додавання за предметними малюнками
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ
1. Розповідь учителя
— Згадайте, як вимірювали довжину удава в казці Г. Остера. (У папугах. Удав був завдовжки — 38 папуг.)
— А чи можна вимірювати довжину класу кроками? (У всіх кроки різні.)
— Отже, щоб не помилитися, використовують загальні для всіх країн одиниці вимірювання.
— А як називається ця одиниця вимірювання, ви дізнаєтеся сьогодні на уроці.
2. Робота за підручником
Завдання 1
— Розгляньте малюнок. Це хлопчик Крок. Скільки кроків він зробив по зеленому відрізку? по червоному? по синьому?
— Чи можемо ми вимірювати кроками? Чому?
— Довжину відрізка вимірюють лінійкою. На лінійці є мірки — сантиметри. Мірка від 0 до 1 — це 1 см; від 0 до 2 - 2 см. Якої ж довжини крок у хлопчика Крока?
Завдання 2
— Розгляньте відрізки. Скільки їх? Виміряйте лінійкою їх довжину.
— На лінійці, за допомогою якої вимірюють довжину, кінець кожного сантиметра позначений рискою, біля якої стоїть цифра. Лінійка відразу дозволяє дізнатися, скільки сантиметрів укладається вздовж вимірюваного предмета.
— Прикладемо лінійку до відрізка, довжину якого ми прагнемо виміряти так, щоб риска із цифрою 0 перебувала в одному кінці відрізка. Подивимося, біля якої цифри знаходиться другий кінець вимірюваного відрізка. Ця цифра покаже, якої довжини відрізок, скільки в ньому сантиметрів.
— Яка довжина найкоротшого відрізка? найдовшого? Чи є відрізки однакової довжини?
Фізкультхвилинка
Завдання 3.
Розв’язання задачі за малюнком, (малюнок — на дошці)
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра «Яке число загубилося?»
2. Геометричний матеріал. Гра «Зайва фігура»
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Чого вчилися на уроці?
— Що нового дізналися?
— Що повторили?
— За допомогою якого інструмента ми вимірюємо довжину відрізків?
— Як треба прикладати лінійку до відрізка?
Веселий
світ
Веселкового
класу!
