top of page

Конспекти уроків.Природознавство.

1 клас (ЗПР)

Урок 15. 

Тема: Підбиваємо підсумки: що ти знаєш про світ, у якому ти живеш?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК 15
Тема. Підбиваємо підсумки: що ти знаєш про світ, у якому ти живеш?
Мета. Узагальнити та перевірити знання учнів з теми "Світ, у якому ти живеш”; розвивати увагу, пам’ять, мислення.
Обладнання. Таблиці, ілюстрації, дидактичні картки.

 

Хід уроку

 

I.    Організаційний момент.
II.    Хвилинка спостережень.
Аналіз стану неба, опадів, вітру.
Ш. Актуалізація опорних знань, оголошення теми уроку.
Про що ви дізналися, вивчаючи тему "Світ, у якому ти живеш”?
—    Сьогодні на уроці ми узагальнимо та перевіримо ваші знання.
IV.    Систематизація та узагальнення засвоєних знань.
1. Фронтальна бесіда.
Що вивчає природознавство?
—    Що таке навколишній світ?
—    Де ти живеш? Хто мешкає разом з тобою? Що тебе оточує?
—    Назвіть предмети, створені людиною.
—    Що таке природа? Якою буває природа?
—    Що таке нежива природа? Назвіть об'єкти неживої природи.
Що таке жива природа? Назвіть об’єкти живої природи.
—    Які ознаки мають живі організми?
Доведіть, що мураха — живий організм.
—    Які умови необхідні для життя?
—    Як людина пізнає світ?
Які органи чуття є в людини?
—    Як людина вивчає природу?
—    Які прилади допомагають людям вивчати природу?
Які об’єкти природні, а які — створили люди?
Розкажіть, як до нас “прийшов” хліб.
—    Розкажіть, з чого роблять папір.
—    Яке значення має природа для людини?
—    Як потрібно берегти природу?
—    Як потрібно поводитися серед природи?
2. Творчі завдання.
а)    Продовж речення.
Коли я дбайливо ставлюся до своїх книжок й зошитів, то зберігаю
б)    Розкажіть, кого можна вважати другом природи.
в)    Поміркуйте! Що шкодить природі?
V.    Підсумок уроку.
VI.    Робота з батьками.
Доберіть загадки, вірші про об’єкти неживої природи.

 

bottom of page