

Конспекти урок.Українська мова.
1 клас (ЗПР)
Урок 29.
Тема: Cписування з друкованого та рукописного текстів.
Урок 29.
Тема. Cписування з друкованого та рукописного текстів.
Мета: Узагальнити вміння писати вивчені букви, їх з'єднання з іншими літерами. Працювати над умінням списувати друкований та рукописний тексти. Розвивати зв'язне мовлення, образну уяву, мислення, пам'ять. Вчити бачити красу природи. Виховувати охайність.
Обладнання: картки з рукописним та друкованим алфавітом.
Хід уроку
I. Повідомлення теми та завдань уроку
а) Відгадування загадки
В зеленім лісі побував
Якийсь художник - і поволі
Дерева перефарбував
У золотисто-жовтий колір.
– Ти хто такий?- я здивувавсь.
– Чому тебе не бачив досі?!
– То ти придивися, - хтось озвавсь, - і ти побачиш … ОСІНЬ.
б) Повідомлення теми
Сьогодні до нас у гості завітала Осінь. (слайд № 2)
Ми провчилися з вами усі осінні місяці й вона хоче подивитися чому ви навчилися.
На уроці ми повторимо вивчені букви та їх з'єднання з іншими буквами. Будете тренуватися списувати друкований та рукописний тексти. А ще ми будемо складати розповідь.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Гра «Знайди пару»
— І перше завдання від нашої гості.
— З’єднай рукописну букву з відповідною друкованою (Картки на дошці)
2. Бесіда
Навіщо нам великі букви?
III. Закріплення знань і вмінь учнів
1. Каліграфічна хвилинка
— Частини яких букв це можуть бути?
— Напишіть відповідні рукописні літери.
2. Списування з друкованого тексту
Минуло літо. Стало у лісі сумно.
3. Пауза для очей.
4. Поширення речень
Поширте речення словами, що є ознаками предметів.
Опишіть літо. Яке воно можуть бути? (Ласкаве, тепле, лагідне, чудове)
5. Малюнковий диктант (трава, кіт, квіти,тарілка, лист)
(запис у зошиті)
Розглянь уважно малюнок.
Запиши слово, яке називає цей предмет.
Яка буква є в усіх словах?
Які звуки позначає ця буква?
Скільки значень має слово лист?
Що позначає слово лист? (Лист з дерева, лист з текстом)
Осінь вас хоче познайомити ще з одним словом, яке має кілька значень.
Хто на малюнку? (Котики)
Котиками називають цвіт верби навесні. Розгляньте фотографію
Як ви думаєте, чому їх так назвали?
Правильно, Вони м’які та пухнасті, мов котики.
6. Фізкультхвилинка з музичним супроводом
Хто ж там, хто вже так втомився,
І наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати (вийти із-за парт)
Фізкультпаузу почати.
Сонце спить, небо спить (очі закриті долонями)
Навіть вітер не шумить. (присісти)
Рано-вранці сонце встало (відкрити очі, встати, підняти голови,
Всіх промінням привітало. піднятися на носки, руки підвести
угору, розвести в сторони, підвести
угору, помахати руками)
Хмарка сонечко закрила
Слізки срібні зронила. ( закрити обличчя руками)
Ми ті слізки пошукаємо,
У травичці позбираємо. (присідання)
7. Гра «Утвори нове слово» (запис у зошиті)
Змініть одну букву та утворіть нове слово.
Кіт – кит
Шарада
Осінь впевнена, що ви полюбляєте загадки тому вам шарада.
— Відгадайте.
З [п] — я дім для кораблів,
З [т] — з'являюсь на столі! (Порт — торт)
8. Звуковий аналіз
Викладіть звукову схему слова осінь.
9. Розвиток мовлення
Твори¬ти — робити щось нове. Як ми можемо творити на уроці письма?
Спробуємо змінювати речення, робити їх кращими, що було цікавіше їх читати.
Давайте постараємось. Бо речення про нашу гостю – осінь.
Прийшла осінь.
Додайте слово, щоб речення стало кращим.
(Прийшла чарівна, золота осінь)
Одягла дерева у вбрання.
(Одягла дерева у золоте, різнокольорове, барвисте вбрання).
Застелила землю килимом.
(Застелила землю строкатим, різнобарвним килимом. )
Чи подобається вам осінь? Чому?
IV. Підсумок уроку.
Нагадайте гості, що ми сьогодні писали?
Який був диктант?
З яким багатозначним словом познайомились?
Про кого склали розповідь?
Що найбільше сподобалось?
Молодці.
Наша гостя прощається із вами та бажає успіхів у навчанні і просить, щоб ви її намалювали.
Веселий
світ
Веселкового
класу!
