top of page

Конспекти уроків.Природознавство.

1 клас (ЗПР)

Урок 51. 

Тема: Що головне на карті України?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК 51
Тема. Що головне на карті України?
Мета. Дати дітям загальне уявлення про розташування України на карті, про умовні позначення на ній міст, річок, озер, рівнин, гір, морів, кор¬донів; вчити правильно працювати з картою; розвивати спостереж¬ливість. пам'ять, увагу; виховувати любов до Батьківщини.
Обладнання. Фізична карта України, таблиця "Умовні позначення", ілюстра¬ції різних куточків України.

 

Хід уроку

 

I.    Організаційний момент.
II.    Хвилинка спостереження та повторення вивченого.
Аналіз стану неба, опадів, вітру.
III.    Вивчення нового матеріалу.
1.    Слово вчителя.
—    Сьогодні ми познайомимось із картою України, з умовними позначеннями на карті різних природних об’єктів.
—    Як ви думаєте, що таке карта?
Карта України — це умовно зменшене зображення її території.
2.    Робота з фізичною картою України.
—    Це фізична карта України. Розгляньте її.
—    Як ви думаєте» що позначено на карті зеленим кольором? Коричневим? Синім? Як позначаються ріки? Озера? Міста?
Висновок. На карті рівнини виділяють зеленим кольором, гори — корич-невим, водойми - блакитним. Річки позначають лініями блакитного кольору різної товщини.
5. Робота з підручником (с. 116—117).
а)    Розгляд карти України та бесіда за її змістом.
б)    Знаходження на карті рівнин, річок, гір, морів, міста Києва.
в)    Читання статті.
г)    Як виглядає планета Земля, де знаходиться Україна на карті світу? 
г) Пояснення прислів'їв.
•    Кожному мила своя сторона.
•    За морем тепліше, та вдома світліше.
•    Де рідний край, там і під ялиною рай.
Фізкультхвнлинка
Раз! Два! Всі присіли, потім вгору підлетіли.
Три! Чотири! Нахилились, із струмочка гарно вмились.
П'ять! Шість! Всі веселі крутимось на каруселі.
Сім! Вісім! В поїзд сіли. 
ніжками затупотіли.
Дев'ять! Десять! Відпочили н за навчання дружно сіли.
IV.    Закріплення вивченого матеріалу.
1.    Робота в зошиті.
2.    Робота в групах з дидактичними картками.
3.    Складання пазлу “Україна”.
4.    Розгадування кросворда “Україна”.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


1.    Назва дерева. (Бук)
2.    Назва водойми. (Річка)
3.    Що на карті позначають коричневим кольором? (Гори)
4.    Умовно зменшене зображення території. (Карта)
5.    Місто-столиця України. (Київ)
6.    Найбільша річка України. (Дніпро)
7.    Що на карті позначають зеленим кольором? (Рівнина)
IV.    Підсумок уроку.
1.    Відповіді на запитання.
—    Що таке карта?
—    Які умовні позначення є на карті?
—    Якою наша держава постала перед вами?
2.    Робота з батьками.
—    Із допомогою батьків знайдіть на карті України своє рідне місто (село) або найближче до нього велике місто.
Виконайте завдання для друга природи. Що головне на карті України? Обговоріть це з друзями та батьками.

 

bottom of page