top of page

Конспекти уроків.Природознавство.

1 клас (ЗПР)

Урок 52. 

Тема: Які куточки України ти мрієш відвідати?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УРОК 52
Тема. Які куточки України ти мрієш відвідати?
Мета. Узагальнити і вдосконалити знання учнів про нашу державу; викликати інтерес до пізнання свої Вітчизни; розвивати вміння робити висновки, узагальнювати; виховувати любов до своєї Батьківщини.
Обладнання. Малюнки дітей на тему "Мандрівка Україною", таблиця "Правила роботи в групах”,  кросворд.

 

Хід уроку

 

I.    Організаційний момент.
II.    Хвилинка спостереження.
—    Яка пора року?
—    Який місяць?
—    Який сьогодні день? (Ясний, похмурий, хмарний.)
—    Тепло сьогодні чи холодно?
—    Яка погода переважала протягом тижня?
—    Чи були опади?
III.    Актуалізація опорних знань.
—    Послухайте вірш.
Мій край чудовий Україна!
Тут народились ти і я.
Тут над ставом верба й калина, 
чарівна пісня солов'я.
—    Розкажіть, шо ви знаєте про Україну.
—    Які рослини є символами України?
Верба, тополя, калина народні символи України.
У народі кажуть: “Всі верби і калини нема України”. І справді, спро¬буйте уявити собі Україну без кучерявої верби над річкою і червоного грона калини.
IV.    Оголошення теми і завдань уроку.
Сьогодні поговоримо про різні чудові куточки України. Виконаємо ба¬гато цікавих завдань. Навчимось працювати у групах.
V.    Робота над темою уроку.
1.    Розповідь “Моя омріяна мандрівка Україною”.
2.    Робота з виставкою малюнків “Де я мрію побувати?”
3.    Складання павутинки до слова “Україна”.
— Запишіть все, що асоціюється зі словом Україна. (У кожної групи свій аркуш паперу із завданням).
Фізкультхвилинка
Ми мандруєм, ми мандруєм,
Україною крокуєм.
Ось побачили Карпати.
Як вершини нам дістати?
Заглянемо в озерця, не торкнутися нам дна!
Так ми довго-довго йшли і до школи знов прийшли!
4.    Вправа “Закінчіть речення”.
На парті у кожної групи листок із завданням. Учні кожної групи повинні дописати речення.
Найбільша річка України — ... .
Столиця України —    .
Україну омивають моря: ... , ... .
5.    Музична пауза.
6.     Робота в зошиті.
VI.    Підсумок уроку.
—    Чи сподобався вам наш урок? Чим саме?
Уявіть собі, то до вас приїхали гості з іншої країни. Що цікавого ви б розповіли їм про Україну?

 

bottom of page