top of page

Конспекти уроків.  Математика. 

1 клас (ЗПР)

Урок 13. Тема: Поняттям «задача». Структурні елемен¬ти задачі. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього). Прийоми пошуку дій розв’язування задачі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок 13.
Тема: Поняттям «задача». Структурні елемен¬ти задачі. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього). Прийоми пошуку дій розв’язування задачі.
Мета: ввести терміни, пов'язані з поняттям «задача»; навчати учнів складати задачі за малюнком, за рівністю, за розв'язанням; розвивати мислення, обчислювальні навички, увагу, вміння ставити питання й знаходити на них відповіді; виховувати в учнів пізнавальний інтерес.

 

Хід уроку

 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розминка
— Скільки хвостиків у 4 цуценят?
— Назвіть другий день тижня.
— Скільки місяців триває літо?
— Що зайве: ручка, олівець, відрізок?
— Чого більше на лузі: квітів або ромашок?
— Що спільного у снігу й ковдри?
2. Віршовані задачі
• Три веселі киці
Грались на травиці.
Враз одна сховалась.
Скільки киць зосталось?
• Дві білочки по горішки
Йшли із козубком пішки.
Три — вгорі собі скакали.
І подружок обскакали.
Як гадаєте, в скількох
Буде повний козубок?
 
• Чотири груші Ваня мав,
Ще чотири братик дав.
На подвір’ї Ваня сів,
Вісім груш одразу з’їв.
І подумав — чи не мало?
Скільки груш іще зосталось?
3. Робота з числовим віялом
— Покажіть «сусідів» чисел 5; 7; 9; 6; 2.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ 
Завдання 1
— Скільки кошенят лежало у кошику? Скільки кошенят гралося неподалік? Скільки всього кошенят? Складемо задачу за малюнком.
— У кошику лежало троє кошенят. Неподалік гралося ще двоє. Скільки всього кошенят?
— У кошику лежало троє кошенят. Неподалік гралося ще двоє. — це умова задачі. Скільки всього кошенят? — це запитання задачі. 3 + 2 = 5 (к.) — це розв’язання задачі. Відповідь: 5 кошенят.
— Розглянемо розв’язання задачі. Яке було число? Яке стало? Більше чи менше стало?
— Якщо предмети об’єднують (приєднують), то виконують дію додавання й отримують більше число.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 
1. Складання й розв'язування задач за предметними малюнками
— Подивіться на малюнок. Складіть умову задачі. 
(На галявині росло 3 мухомора і 2 боровика.) Сформулюйте питання задачі. (Скільки всього грибів росло на галявині?)
—  Якою дією розв’яжемо задачу? (Додаванням)
— Назвіть розв’язання задачі. (3 + 2 = 5)
— Назвіть відповідь. (Усього 5 грибів.)
—  Запишіть розв’язання у зошит.
2. Розпізнавання на слух частин задачі
— Зараз я читатиму уривок із задачі. Ви маєте з’ясувати, що це: умова, питання, розв’язання або відповідь і підняти потрібну фішку.
— Покажіть фішку «УМОВА». Покажіть фішку «ЗАПИТАННЯ». Покажіть фішку «РОЗВ’ЯЗАННЯ». Покажіть фішку «ВІДПОВІДЬ».
• Скільки всього шишок у Вови й Антона? (3)
• До 4 додати 2 вийде 6. (Р)
• У Вови 4 шишки. В Антона 2 шишки. (У)
• Усього 6 шишок. (В)
— Розкажіть задачу повністю (з опорою на схему).
Умова   запитання   розв’язання   відповідь.
Умова: У Вови 4 шишки. В Антона 2 шишки.
Запитання: Скільки всього шишок в Антона й у Вови?
Розв’язання: до 4 додати 2 вийде 6.
Відповідь: усього 6 шишок.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Які частини задачі ви знаєте?

 
 

bottom of page